Мінтранс вирішив купити новостворений банк "Стандарт"

В то же час Мінтранс відмовився від покупки Трансбанку, яку було анонсовано раніше.

Міністерство транспорту і зв'язку вчора офіційно відмовилося від роботи з Експрес-банком покупки Трансбанку і, вирішивши за рахунок державних підприємств купити новий банк - "Стандарт".

У Трансбанку не чекали такого повороту подій і після зриву операції звільнили голову правління. Не сподобалася ідея міністерства і підприємствам транспортної галузі.

Мінтранс заявив, що "єдиний вихід зберегти державні підприємства галузі від потенційного краху - це покупка майже 100% акцій абсолютно нового, без будь-яких зобов'язань, банку, який стане галузевим". Банк "Стандарт" створений 31 грудня 2008 року.

Банк забезпечуватиме виключно потреби державних підприємств галузі і виконуватиме функцію операційно-розрахункового центру.

Через "Стандарт" проходитимуть платежі держпідприємств і виплачуватимуться зарплати. Його покупка викликана тим, що комерційні банки не повертають підприємствам транспортної галузі 1 млрд. грн. депозитних коштів.

За інформацією джерел Мінтрансу в НБУ, через важкий фінансовий стан найближчим часом до 60 банків звернуться в НБУ з проханням ввести тимчасову адміністрацію.

Покупкою "Стандарту" займатиметься міжвідомча робоча група на чолі із заступником міністра транспорту і зв'язку Ігорем Урбанським, відповідний лист направлений прем'єр-міністру.

Майбутні акціонери банку - Одеський і Південний морські торгові порти, аеропорт "Бориспіль", "Дельта-лоцман".

Інформація про приватних інвесторів "Стандарту" не розголошується. Мінімальний статутний капітал банку складає 10 млн. євро.

Раніше міністр транспорту і зв'язку Йосип Вінській заявляв про намір купити Трансбанк. Ще 16 лютого голова правління Трансбанку Андрій Кияк повідомив, що через десять днів закінчиться аудит банку, і Мінтранс ввійде до складу акціонерів, оскільки у них є певні домовленості.

Вчора Кияк визнав відмову Мінтрансу від покупки банку. "Переговори велися, але аудит до нас так і не зайшов. Аргументування ніякої не було, просто не змогли домовитися", - сказав він.

"Ми вирішили не купувати Трансбанк (міністерству належить 16% через Укравтодор), тому що у нього свої кредитні історії. Комісія проводить перевірку "Стандарту", щоб ми не одержали випадково чужих боргів", - прес-секретар міністерства Вікторія Яковлева.

Трансбанк повідомив про звільнення з 24 лютого Андрія Кияка після трьох місяців його роботи на посту голови правління. В. о. голови правління банку став Геннадій Сергатий.

Читайте також:

Банк "Надра" запропонував гасити валютні кредити в гривні

Українці за два місяці скупили три мільярди доларів

Нацбанк прогнозує дефіцит платіжного балансу у 12 млрд. доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: