Минулорічний указ Ющенка про розпуск Ради знову вступив у дію

Суд розблокував дію указу президента про припинення повноважень Верховної ради VI скликання та призначення дострокових парламентських виборів.

Вищий адміністративний суд України підтвердив незаконність рішення Окружного адміністративного суду міста Києва, яким у жовтні 2008 року було заблоковано позачергові вибори до Верховної ради, повідомляє прес-служба президента з посиланням на представника інтересів глави держави в судах України Руслана Кирилюка.

Зокрема, він поінформував, що 10 червня 2009 року ВАСУ підтвердив незаконність ухвали судді Окружного адміністративного суду міста Києва Володимира Келеберди від 10 жовтня 2008 року, якою було зупинено дію президентського указу від 9 жовтня 2008 року про розпуск Верховної ради та призначення позачергових виборів.

"З огляду на це, усунуто останню перепону у вирішенні Вищою радою юстиції питання про звільнення пана Келеберди з посади судді Окружного адміністративного суду міста Києва за порушення присяги судді", - підкреслив Кирилюк.

В СП нагадують, що ухвалою Келеберди від 10 жовтня 2008 року про забезпечення позову БЮТ до президента в справі про розпуск Ради було зупинено цей указ, а Центральній виборчій комісії заборонено готуватися до виборів.

Київським апеляційним адміністративним судом від 28 жовтня 2008 року ця ухвала була скасована та провадження у справі закрито, проте вже 5 грудня цей суд переглянув своє рішення на вимогу БЮТ через "нововиявлені обставини".

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 10 червня 2009 року задоволено касаційні скарги представника президента та Генпрокуратури на ухвалу Київського апеляційного адмінсуду від 5 грудня 2008 року, зазначена ухвала була скасована.

Читайте також:

Омельченко: Ющенко приватизував Україну

Ющенко не бачить підстав для розпуску Ради

Ющенко готовий піти з посади за однієї умови

Ющенко підготував указ про дострокові вибори ВР і президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: