Мінус 11° як мінус 21°: чому людина відчуває більший мороз, ніж показує термометр

Дата публікації
Перегляди
14к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Мінус 11° як мінус 21°: чому людина відчуває більший мороз, ніж показує термометр

Фото: pixabay.com

Ці відчуття вираховують комерційні компанії за допомогою точних даних від метеорологів та синоптиків.

Через вітер і вологість температура повітря на градуснику може бути одна, а відчуватися інша. Наприклад, -11 градусів відчувається як -21. Деякі щоранку у своєму телефоні можуть побачити не лише справжню температуру, а й ту, яку відчуває організм.

Про це йдеться 12 лютого в сюжеті ТСН.19:30.

"Один показник температури він не зовсім інформативний", - зазначає керівник відділу метеорологічних прогнозів Українського гідрометцентру Владислав Білик.

Все починається з метеорологічної станції. Технік-метеоролог першої категорії Лариса Журавель щотри години цілодобово вимірює показники, які впливають на температуру: метеорологічна дальність видимості, хмари, кількість і види хмар, висота, температура повітря, вологість повітря, напрям та швидкість вітру, тиск, кількість опадів.

Навіть шар снігу має значення. Його на станції розчищати заборонено. За словами Лариси, для того, щоб не порушувати природу снігового покриву.

Всю цю інформацію передають у Гідрометцентр з точністю до хвилини. Синоптики наносять це на карти і вираховують, коли і звідки прийде циклон.

"Якщо температура дуже волога, от, скажімо, в Сибіру морози по 40 градусів і люди не відчувають їх, тому що дуже сухе повітря. Там вологість 20-30% і люди, скажімо так, відморожують вуха, ніс і не відчувають цього холоду", - каже Владислав Білик.

Погода в Україні: чому на вулиці відчувається більший мороз, ніж показує термометр

Погода в Україні: чому на вулиці відчувається більший мороз, ніж показує термометр

Офіційно Укргідрометцентр не надає інформації, як людина відчуває температуру. Після його прогнозу її вираховують комерційні компанії за допомогою спеціальних формул і далі вона потрапляє на сайти або телефонні застосунки. І головна мета - аби люди вдягалися згідно з погодою.

"Крім самої температури людина відчуває вологість і швидкість вітру", - пояснює Владислав Білик.

Для цих формул використовують ймовірність обмороження шкіри, яку дослідники Антарктиди вивели ще в першій половині ХХ століття. Це вітро-холодовий індекс. Полярники вираховували його спираючись не на температуру, а швидкість замерзання води. До уваги беруть і індекс вологості. Його вивели канадці ще у 1979 році, спостерігаючи як конденсуються у пару краплі води на поверхнях. Комп'ютерні програми до всіх погодних параметрів додають ще й те, наскільки яскраво світить сонце. Тому все, кажуть, максимально точно. Людина свої відчуття так не передасть.

Нагадаємо, що на вихідних, 13-14 лютого, в Україні очікується поступове припинення опадів, послаблення вітру та посилення морозу.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
14к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація