Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Мінветеранів анонсувало радикальне спрощення правил перетину лінії розмежування на Донбасі

Вони можуть почати діяти вже наприкінці листопада цього року.

Консультації урядовців, експертів і представників громадськості завершилися формуванням вимог до правил перетину лінії розмежування на Донбасі. Про це повідомляє пресслужба Міністерства у справах ветеранів.

"Діалог вийшов непростим та тривалим. Представники правозахисних організацій та організацій, що опікуються інтересами категорій ВПО та населення ТОТ наполягали на значно більш радикальному спрощенні правил перетину і зокрема сьогодні пропонують відмовитися від спеціальних перепусток", - повідомили в міністерстві.

Підсумок дискусій урядовці називають компромісним рішенням. "Принцип, яким керувалась команда міністерства, працюючи над наказом та постановою – максимальне спрощення життя громадян України, які змушені проживати на тимчасово окупованій території, та забезпечення їхніх конституційних прав", - наголосив радник керівника відомства Артем Саліхов.

Спрощення процедури перетину лінії розмежування відображені в постанові Кабінету міністрів №815 та додаткового до неї наказу Мінветеранів. Урядовці зазначають, що філософія документу базується на принципі "що не заборонено, те дозволено". Однак до введення новацій у дію чинним залишається наказ №39, який встановлює перелік дозволених до перетину лінії розмежування товарів. Урядова постанова №815 мала набути чинності 29 жовтня, однак через низку зауважень це було відтерміновано на один місяць.

Відео На "Форумі єдності" обговорили - чи реально примирити людей по обидва боки лінії розмежування

Порозумітися з людьми, які проживають на окупованих територіях, пропонує Володимир Зеленський. За його словами, влада працює над кількома напрямками, один з яких - довести жителям ОРДЛО, що українці не бачать у них ворогів. Чи справді є шанси для примирення, і як українцям співіснувати далі - відповіді на ці питання намагалися знайти на "Форумі єдності".  

На "Форумі єдності" обговорили - чи реально примирити людей по обидва боки лінії розмежування

Залиште свій коментар

Вибір редакції