Мін'юст дозволив банкам відбирати у боржників іпотечні квартири

Банки отримали право вилучати майно у разі невиконання іпотечного договору.

Міністерство юстиції повідомило, що банки мають повне право вилучати у клієнтів заставні квартири при невиконанні умов іпотечного договору, пише "Коммерсантъ-Украина". Міністерство юстиції визнало законним позасудове вилучення банками заставного майна в іпотечних позичальників, відкликавши роз'яснення для громадян щодо примусового стягнення майна, що є предметом іпотеки, від 23 грудня 2008 року, зазначає видання.

У роз'ясненні йдеться, що "примусове стягнення предмету іпотеки (або застави) можливе тільки на підставі рішення суду", відзначає видання. Тепер же міністерство, посилаючись на зміни в закон про іпотеку, внесені 14 січня законом про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі і житлового будівництва, повідомило, що застереження про задоволення вимог іпотекодержателя, яке міститься в іпотечному договорі, прирівняно за правовими наслідками до окремого договору між боржником і банком про задоволення вимог банку.

Це дозволяє кредитним установам вилучати у позичальників заставні квартири при порушенні ними умов договору без рішення суду. "

"Раніше Мінюст був на стороні позичальників, хоча банки могли вилучати застави по праву підпису нотаріуса. Тепер банки зможуть вилучати в позасудовому порядку", – заявив управляючий партнер юридичної фірми "Лавринович і партнери" Максим Лавринович.

Банкіри переконані, що причини для вилучення застави в різних банках різні, але основна – прострочення платежів по кредиту. Як правило, банк починає процедуру стягнення застави при простроченні терміном в 90-120 днів.

"У договорах прописано, що в певних випадках клієнт дає банку право стягнення заставного майна. Причина – коли у клієнта виникає прострочення по боргу, – відзначив начальник управління розвитку продуктів для приватних клієнтів ОТП Банку Олексій Руднєв.

"Якщо він не заплатив, через тиждень ми йому дзвонимо і нагадуємо про це. Якщо платежі не поступають, ми запрошуємо його в банк і вирішуємо проблему, наприклад пропонуємо реструктуризувати борг, щоб щомісячні платежі були менші. Якщо він не хоче або не може, банк починає процедуру вилучення застави", - додав банкір.

Нагадаємо, за даними компанії "Простобанк Консалтинг", сьогодні тільки два банки з 50-ти лідерів на ринку кредитування пропонують кредити в гривні на первинному ринку житла.


Читайте також:

Банки не повертатимуть вклади в іноземній валюті

Ціни на житло впали до рівня 2005 року

Банки припинили виплачувати страховку на ремонт автомобілів

ВідеоМін'юст дозволив банкам відбирати у боржників іпотечні квартири

ВідеоКвартиру заберуть за несплачений кредит

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: