Мін'юст дозволив банкам відбирати у боржників іпотечні квартири

Банки отримали право вилучати майно у разі невиконання іпотечного договору.

Міністерство юстиції повідомило, що банки мають повне право вилучати у клієнтів заставні квартири при невиконанні умов іпотечного договору, пише "Коммерсантъ-Украина". Міністерство юстиції визнало законним позасудове вилучення банками заставного майна в іпотечних позичальників, відкликавши роз'яснення для громадян щодо примусового стягнення майна, що є предметом іпотеки, від 23 грудня 2008 року, зазначає видання.

У роз'ясненні йдеться, що "примусове стягнення предмету іпотеки (або застави) можливе тільки на підставі рішення суду", відзначає видання. Тепер же міністерство, посилаючись на зміни в закон про іпотеку, внесені 14 січня законом про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі і житлового будівництва, повідомило, що застереження про задоволення вимог іпотекодержателя, яке міститься в іпотечному договорі, прирівняно за правовими наслідками до окремого договору між боржником і банком про задоволення вимог банку.

Це дозволяє кредитним установам вилучати у позичальників заставні квартири при порушенні ними умов договору без рішення суду. "

"Раніше Мінюст був на стороні позичальників, хоча банки могли вилучати застави по праву підпису нотаріуса. Тепер банки зможуть вилучати в позасудовому порядку", – заявив управляючий партнер юридичної фірми "Лавринович і партнери" Максим Лавринович.

Банкіри переконані, що причини для вилучення застави в різних банках різні, але основна – прострочення платежів по кредиту. Як правило, банк починає процедуру стягнення застави при простроченні терміном в 90-120 днів.

"У договорах прописано, що в певних випадках клієнт дає банку право стягнення заставного майна. Причина – коли у клієнта виникає прострочення по боргу, – відзначив начальник управління розвитку продуктів для приватних клієнтів ОТП Банку Олексій Руднєв.

"Якщо він не заплатив, через тиждень ми йому дзвонимо і нагадуємо про це. Якщо платежі не поступають, ми запрошуємо його в банк і вирішуємо проблему, наприклад пропонуємо реструктуризувати борг, щоб щомісячні платежі були менші. Якщо він не хоче або не може, банк починає процедуру вилучення застави", - додав банкір.

Нагадаємо, за даними компанії "Простобанк Консалтинг", сьогодні тільки два банки з 50-ти лідерів на ринку кредитування пропонують кредити в гривні на первинному ринку житла.


Читайте також:

Банки не повертатимуть вклади в іноземній валюті

Ціни на житло впали до рівня 2005 року

Банки припинили виплачувати страховку на ремонт автомобілів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: