Мінздрав ліквідує "смертельну вакцину" від кору

МОЗ через два роки після смерті хлопчика від вакцини, все ж ліквідує її. Але причиною такого рішення назвали закінчення терміну придатності.

МОЗ таки ліквідує скандальну вакцину від кору і краснухи індійської Tresivac, після введення якої два роки тому помер 17-річний краматорчанин. Проте в МОЗ вирішили ліквідувати вакцину не тому, що визнали її небезпечною, а оскільки термін її придатності закінчився восени 2009-го. Це означає, що в майбутньому ми не захищені від використання такої ж сумнівної вакцини. "Зараз дітей від кору і краснухи не прищеплює, тому що вакцину не закупили", - сказала столичний педіатр Марина Яковенко.

"Не можна говорити, що індійська вакцина була поганою або хорошою. Швидше, були порушені правила вакцинації. Коли людину вакцинують, повинні перевірити стан його здоров'я, а тут просто подивилися, начебто все нормально - і прищепили", - вважає головний столичний імунолог Олег Назар.

У СЕС України повідомили, що утилізації підлягають близько 8 млн доз, які дісталися безкоштовно з гуманітарної допомоги. Знищувати її будуть вже за свої гроші. В "Укрвакцина", що займається ліквідацією, відмовилися назвати ціну знищення (вакцину спалюють або заливають хлоркою). За неофіційними даними, мова йде про 4 млн грн.

Нагадаємо, вакцинація індійським препаратом достроково закінчилася в травні 2008 року, коли після щеплення помер 17-річний Антон Тищенко з Краматорська. Результати парламентської слідчої комісії однозначні - ця індійська вакцина небезпечна.

"Нарешті її ліквідують, - сказав нардеп-регіонал Віктор Корж, який очолював комісію. - Препарат не пройшов сертифікацію в Україні. Але винні чиновники не покарані. Такими я вважаю екс-міністра охорони здоров'я і колишнього головного санлікаря, що дали добро на вакцинацію".

Читайте також:

Комітет ВР визнав вакцинацію від кору "медичним геноцидом"

Після вакцинації в Донецькій області померло друге немовля

Без вакцини від кору українці ризикують здоров'ям поколінь

Оголошеного в розшук колишнього санлікаря знайшли в лікарні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: