МінЖКГ радить киянам подавати до суду за відключення гарячої води

Міністерство розробило спрощену систему для оформлення претензій щодо неналежної якості надання комунальних послуг.

Міністерство з питань житлово-комунального господарства України рекомендує киянам, що оплачують житлово-комунальні послуги, яким відключили гарячу воду, звертатися до суду.

Про це повідомила заступник міністра з питань житлово-комунального господарства Олена Гаврилюк.

"Однозначно потрібно звертатися до суду", - сказала вона.

Гаврилюк відзначила, що міністерство підготувало зміни до діючих правил надання послуг централізованого опалювання, постачання холодної і гарячої води і водовідведення та типовий договір на надання послуг централізованого опалювання, постачання холодної і гарячої води і водовідведення.

Цими документами пропонується спрощена система для оформлення претензій, складання актів неналежної якості послуг і створення зрозуміліших і доступніших умов для захисту споживачами житлово-комунальних послуг своїх прав. Гаврилюк уточнила, що ці документи планується винести на затвердження уряду наступного тижня.

Заступник міністра додала, що ситуація з гарячою водою в Києві не характерна для більшості міст країни, тому що там тарифи на ЖКП є більш-менш економічно обґрунтованими.

"В Києві ситуація достатньо незрозуміла. Ця ситуація створюється місцевою владою. Тому що зараз вирішується питання, чи є такими, що діють ці тарифи. А фактично всі споживачі міста є заручниками ситуації, що склалася на сьогоднішній день. У будь-якому випадку київська міська влада повинна була б звернутися до суду, щоб оскаржити дії уряду. І в судовому порядку повинні були вирішуватися питання, є тарифи обґрунтованими чи ні. На жаль, міська влада до суду не звертається і ситуація з кожним днем стає все гіршою", - сказала Гаврилюк.

Разом з тим заступник глави Комітету Верховної ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства і регіональної політики Олександр Попов вважає, що ситуація з гарячою водою в Києві - це всеукраїнська проблема, оскільки в глибинці "люди роками не одержують гарячу воду".

На його думку, ситуація, що склалася, викликана тим, що уряд минулого року підняв ціни на енергоресурси на 33%. "Автоматично це означає, що приблизно на 30% підвищуються тарифи. Це ще не реакція на інфляцію і на зростання цін на енергоносії в місті Києві в 2009 році. Ці тарифи - це реакція на минулий рік", - додав він.

Нагадаємо, 17 серпня "Київгаз" припинив газопостачання ТЕЦ-6, що призвело до зупинки останнього працюючого енергоблоку станції. Через відсутність газопостачання повністю припинене гаряче водопостачання споживачів Оболонського, Деснянського районів і частини Дніпровського і Подільського районів міста Києва. Без гарячого водопостачання залишаються 3810 споживачів (2753 житлових будинків, 69 лікувальних закладів, 205 дитячих садів, 158 шкіл, 625 відомств).

18 серпня, об 11:37 в результаті примусового зниження тиску газу відключився останній водогрівач на ТЕЦ-5 "Київенерго". ТЕЦ-5 забезпечує гаряче водопостачання 5 224 споживачів житлових масивів Харківський, Позняки, Осокорки, Русанівка, Березняки, Теремки. На даний час повністю припинено гаряче водопостачання 4553 споживачів ТЕЦ-5 (3169 житлових будинків, 139 лікувальних закладів, 118 дитячих садів, 115 шкіл, 1012 відомств).

Читайте також:

У Києві продовжують зупиняти ТЕЦ. Ще три тисячі будинків залишилися без гарячої води

У Києві аварійно зупинено ТЕЦ-6: 4 райони без гарячої води

Київські ТЕЦ на межі зупинки

Криворізька ТЕЦ без газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: