Мирослава Гонгадзе: Слідству наказали приховати замовне вбивство

Мирослава Гонгадзе стверджує, що коли слідство наблизилось до реальних замовників вбивства Георгія Гонгадзе, слідчу групу негайно розформували і призначили інших людей.

Днями Печерський райсуд Києва вирішив, що вбивство Георгія Гонгадзе не було замовним. Якщо вірити Печерської Феміді, Пукач просто вбив журналіста при виконанні службових обов'язків.

Дружина покійного журналіста, Мирослава Гонгадзе стверджує, що влада віддала Генпрокуратурі наказ на усунення зі справи як будь-якої згадки про замовників злочину, так і всіх ознак замовного вбивства.

"Відсутність у звинуваченні формулювання "замовне вбивство" зменшує термін тюремного ув'язнення для підсудного. У первинному варіанті Пукачу загрожувало довічне ув'язнення. Тепер покарання може бути значно зменшене. Ще одна проблема з "замовленням" полягає в тому, що в суді прокуратурі потрібно буде чітко доводити: хто ж замовник? Поки що у справі названий тільки Кравченко і слідство сподівається, судячи з усього, ним і обмежитися ", - заявила вдова Гонгадзе.

Мирослава Гонгадзе звинуватила співробітників ГПУ у непрофесіоналізмі і в спробі зробити Кравченка цапом-відбувайлом.

"Кравченка, судячи з рішенням прокуратури, намагаються зробити цапом-відбувайлом. А оскільки він вже нічого не може сказати, ГПУ не дає його вдові захищати власну честь і честь самого Кравченка. Родичам Кравченка прокуратура відмовила в призначенні йому адвоката. Я ж вважаю, як і його дружина, що у Кравченка не було особистих мотивів вбивати Георгія, а значить він міг тільки виконувати наказ інших вищих посадових осіб. Кого саме, повинно встановити слідство. У міністра внутрішніх справ, як відомо, не так багато начальників ", заявила Гонгадзе.

Дружина вбитого журналіста впевнена: ознаки замовного вбивства очевидні, і слідство підтвердило їх наявність, констатувавши, що Пукач виконував злочинний наказ Кравченко. Тому рішення Печерського суду однозначно незаконне.

"Те, що слідство вийшло на Пукача - це вже прогрес", - вважає Мирослава Гонгадзе. "Але як тільки слідство впритул наблизилося до реальних замовникам, групу розформували, призначили нових слідчих, які готові виконувати будь-які накази начальства не дивлячись ні на що".

Як повідомлялось, розслідування у кримінальній справі за обвинуваченням Олексія Пукача у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе закінчено. Досудовим слідством встановлено, що в ніч з 16 на 17 вересня 2000 року Пукач, діючи за вказівкою міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка та інших посадових осіб, вчинив умисне вбивство Гонгадзе за попередньою змовою групою осіб, у зв'язку з виконанням потерпілим громадських та журналістських обов'язків.

Читайте також:

ГПУ: звинувачення Пукачу може бути змінено в суді

Генпрокуратура завершила розслідування справи Пукача

Екс-адвокат Пукача: відрізати Гонгадзе голову порадив Литвин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: