Перейти до змісту
Місцеві вибори: більшість українців самостійно вирішують, за кого голосувати

Місцеві вибори: більшість українців самостійно вирішують, за кого голосувати

Самостійно ухвалює рішення 81% опитаних.

Більшість українців (81%) самостійно ухвалюють рішення, за кого віддати свій голос на місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня. 

Про це свідчить опитування соціологічної групи "Рейтинг".

Крім того, 15% опитаних зазначили, що частіше радяться із близькими, родичами. Найбільше останніх серед наймолодших і одночасно серед найстарших респондентів, жінок, мешканців сіл та західних регіонів країни.

Крім того, протягом останніх чотирьох років зросла переконаність у важливості власного голосу на виборах. Якщо у 2016-2017 роках близько половини опитаних вважали, що їхній голос нічого вирішує, то у 2020 році таких третина. Крім того, понад 50% переконані у зворотному. Найбільше таких українців серед мешканців Києва, Галичини, молодших опитаних та тих, хто заявив про свою обов’язкову участь у виборах. 

Третині опитаних на місцевих виборах важливіше, насамперед, хто стане міським чи сільським головою. Для 13% важливим є те, які партії пройдуть до місцевих рад. Поряд з цим 35% зазначили, що їм однаково важливо, хто буде головою і які політичні сили прийдуть до влади.

Опитування було проведене 4-7 жовтня 2020 року. Участь у ньому взяли українці віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 5000 респондентів. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,4%. 

Як повідомлялося, за результатами останніх соцопитувань умовний 5%-й бар’єр на місцевих виборах долають п’ять партій, майже кожна з яких за останній тиждень покращила свій результат.  "Слуга народу" набирає 17,2% серед тих, хто визначився і має намір прийти на вибори, "Опозиційна платформа – За життя" – 12,6%, "Європейська солідарність" – 11,7%, "Батьківщина" – 7,5% та "За майбутнє" – 7,2%. 

Відео Як проходитимуть місцеві вибори — розмова з головою Комітету виборців України Олексієм Кошелем

Менше ніж три тижні залишається, щоб визначитись із  кандидатами на місцевих виборах. 25 жовтня ми обиратимемо місцевого голову, міську або селищну раду, районну раду в містах, обласну раду та районну раду в нових районах. Як голосуватимемо  25 жовтня? Які нововведення на нас чекають? Про це розповість голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Як проходитимуть місцеві вибори — розмова з головою Комітету виборців України Олексієм Кошелем

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин