Місцеві вибори: поліція отримала понад чотири тисячі заяв про порушення, "замінували" 11 дільниць

Дата публікації
Перегляди
616
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Місцеві вибори: поліція отримала понад чотири тисячі заяв про порушення, "замінували" 11 дільниць

Фото: УНІАН

За фактом 77 порушень виборчого права відкрили кримінальні провадження.

Понад чотири тисячі заяв про порушення на місцевих виборах отримали поліцейські за минулий день: переважно скаржилися українці на незаконну агітацію і порушення таємниці голосування.

Про це розповіли у ТСН.Ранок.

Майже скізь у країні не дотримувались і протиепідеміологічних заходів. Крім того, 11 дільниць фейково мінували, а 19 знеструмили. За фактом 77 порушень виборчого права відкрили кримінальні провадження.

Українці масово агітували, підкуповували виборців, пошкоджували або фотографували власні бюлетені. Повернулися і так звані "каруселі" - це коли додають голоси за певного кандидата, відправляючи людей за гроші з однієї області в іншу. Відтак, у Києві та області затримали дві сотні таких "виборчих туристів". Організаторів схем затримали.

"У Київській області ми викрили командира курсу ДФС. Напередодні виборів усі курсанти, які мали взяти участь у голосуванні за одного з керівників цього вузу, отримали подвійну стипендію", - повідомив голова Нацполіції України Ігор Клименко.

Каструлі замість сейфа використали на одній із виборчих дільниць у Дніпрі

Каструлі замість сейфа використали на одній із виборчих дільниць у Дніпрі

До слова, на одній із виборчих дільниць у Дніпрі використали каструлі замість сейфа. Усе тому, що близько п'яти тисяч бюлетенів просто не вмістились у старий шкільний сейф. У селі в Сумській області відкрили самопроголошену ДВК, з таким ж номером як у справжньої.

Як повідомлялося, під час моніторингу голосування на місцевих виборах зафіксували п'ять основних проблем. За словами генерального директора Комітету виборців України Олексія Кошеля, серед основних — порушення протиепідеміологічних заходів у день голосування. Інша проблема — невчасне, а також завчасне відкриття виборчих дільниць.

Наступна публікація