Місцеву владу позбавлять права обмежувати українську мову

Кириленко зареєстрував проект закону, згідно з яким органам місцевого самоврядування забороняється приймати рішення про порядок застосування мов.

Народний депутат від "НУ-НС" В'ячеслав Кириленко зареєстрував проект Закону "Про заборону звуження сфери застосування української мови", згідно з яким органам місцевого самоврядування забороняється приймати рішення про порядок застосування мов.

У пояснювальній записці вказується, що згідно статті 10 Конституції України державною мовою є українська мова. Також у Конституції зазначається, що держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя, пише "Дело".

"Однак держава в цілому, органи влади та посадові особи не тільки не здійснюють необхідних дій для виконання цієї вимоги, але нерідко діють протилежним чином, звужуючи сферу функціонування української мови", - йдеться у пояснювальній записці.

По суті, мова йде про загрозу витіснення української мови з окремих територій та сфер суспільного життя, в тому числі через рішення і дії органів держвлади і місцевого самоврядування, йдеться в пояснювальній записці.

Законопроект встановлює право на вільне застосування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території Україні, забороняє будь-які обмеження такого застосування.

У той же час законопроект не обмежує і не нормує застосування в Україні інших мов.

Відповідно до проекту, не допускається прийняття органами влади, посадовими і службовими особами рішень, вчинення дій або бездіяльності, спрямованих на звуження сфери застосування української мови або на обмеження права вільного використання української мови.

Також встановлюється пряма заборона на прийняття рішень, які визначають порядок застосування мов, органами місцевого самоврядування, яке посилює норму Конституції про визначення порядку застосування мов виключно законами України.

Законопроектом також встановлюється заборона на обмеження використання української мови на підприємствах, установах та в організаціях.

Нагадаємо, на початку серпня Луганський окружний адміністративний суд визнав правомірним офіційне використання російської мови на території області.

27 травня 2011 Луганська обласна рада ухвалила рішення "Про реалізацію конституційних прав громадян на вільне використання російської мови та інших нацменшин", в якому облрада рекомендувала керівникам усіх установ використовувати російську мову разом з державною.

Раніше рішення щодо надання російській мові статусу регіональної приймалися в Криму, Запоріжжі, Одесі та Донецьку.

Читайте також:

Суд дозволив Луганщині офіційно переходити на російську мову

Суд скасував ліквідацію трьох українських шкіл на Донбасі

В Одесі майже 200 шкіл та дитячих садків стали двомовними

Рада розгляне надання російській мові статусу другої державної

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: