Місія МВФ повернеться в Україну наступного тижня

Після двомісячних переговорів Міжнародний валютний фонд таки прийняв рішення поновити співпрацю з Україною.

Місія Міжнародного валютного фонду повернеться до України в середині наступного тижня.

Як повідомили у Департаменті зовнішніх зв’язків Міжнародного валютного фонду, МВФ отримав переконливі запевнення від українських президента та прем’єра щодо їхньої налаштованості забезпечити впродовж тижня 13-17 квітня ухвалення низки необхідних законів.

Йдеться про рішення, спрямовані на зміцнення фінансового стану Пенсійного фонду та НАК "Нафтогаз України", а також узгоджені з МВФ та Світовим банком законопроекти, які мають сприяти запровадженню стратегії реструктуризації банківського сектора.

З огляду на вищезазначене, місія МВФ під проводом Джейли Пазарбазіолу планує повернутися до Києва у середині наступного тижня для того, щоб продовжити дискусії у рамках першого перегляду програми, підтримуваної фінансуванням за угодою "стенд-бай".

Нагадаємо, місія МВФ покинула Україну на початку лютого після провалу переговорів з українським урядом. Тоді для МВФ ключовим питанням став дефіцит бюджету і джерела його покриття. Також на невизначений термін було відкладено надання Україні другого траншу 16-мільярдного кредиту.

На початку березня українська влада направила до Фонду офіційного листа про наміри, який повинен був стати запорукою повернення місії МВФ в Україну, а також дати надію на одержання другого траншу кредиту. Проте у Фонді частково відхилили лист, висловивши до нього низку зауважень.

31 березня Верховна рада провалила три з п'яти антикризових законів, прийняття яких також вимагалося Міжнародним валютним фондом. З усього антикризового пакету депутатам вдалося лише підвищити акцизні збори на тютюнові та алкогольні вироби.

Читайте також:

Україну чекає дефолт, якщо вона не отримає кредит від МВФ

Українською економікою керують найгірше в Центральній Європі

Японія дізналася про те, що вона надасть Україні 5 млрд доларів, зі ЗМІ

МВФ повернеться, якщо Рада прийме закони президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: