Місія МВФ прибула в Україну вирішувати долю чергового кредиту

Експерти вважають, що головною проблемою переговорів МВФ та української влади буде протистояння гілок влади в Україні.

У Києві з 12 по 24 жовтня з візитом перебуватиме місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) на чолі з Джейлою Пазарбазіолу.

Як повідомляє прес-служба Мінфіну, під час запланованих у рамках візиту зустрічей обговорюватимуться питання економічної і фінансової ситуації в Україні. Експерти МФВ оцінять виконання показників критеріїв ефективності програми stand-by, згідно з Меморандумом про економічну і фінансову політику від 23 липня, підписаному між Україною і МВФ.

Як відомо, від осені минулого року, коли МВФ вирішив надати Україні кредит обсягом понад 16 мільярдів доларів, Київ отримав три транші загальною сумою майже 11 мільярдів.

Четвертий транш на суму три мільярди вісімсот мільйонів доларів мав би надійти в листопаді. Але перешкодами його наданню можуть стати порушення Києвом своїх зобов'язань. Серед них – підвищення з 1 вересня ціни на газ для населення на 20 відсотків.

Директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський повідомив, що головною проблемою переговорів буде складна економічна ситуація в державі та "фактичне нефункціонування української держави".

Експерт зазначив, що МВФ звик мати справу з консолідованою позицією, а в Україні зіткнувся з паралічем парламенту та протиріччями в підходах щодо боротьби з кризою між урядом та президентською стороною. На думку Бураковського, позитивом є домовленість з кредиторами "Нафтогазу України" пор реструктуризацію частини його боргів та початок реструктуризації державою проблемних банків.

Але водночас банківська система держави постала перед новим викликом – проблемою повернення ризикованих кредитів. А ухвалення парламентом закону про підвищення соціальних стандартів в умовах кризи ставить під сумнів бюджетну та макроекономічну стабільність.

Читайте також:

МВФ стурбований політичною нестабільністю в Україні

МВФ: Українська економіка обвалиться на 14 відсотків

Україна "проїдає" кредити МВФ

МВФ: Україна може сама вийти з кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: