Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Мисливці" на російські фури зняли половину блокпостів з українських доріг

До 25 лютого вантажівки з обох країн мають повернутися додому.

Більше половини областей України призупинили акцію блокування фур з російськими номерами після офіційної заборони уряду на транзит вантажівок з РФ. Блокпости залишились на Одещині, Закарпатті, Львівщині, Чернігівщині та Буковині, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Акція триватиме, доки наші вимоги не будуть задоволені. Нас не влаштовує те, що вони тимчасово зупинили", - пояснив представник "Правого сектору", додавши, що активісти виступають за повне припинення торгово-економічних стосунків з країною-агресором.

блокування російських фур (15.02.)

Водночас у Росії зупинені 324 українські фури. В українському МЗС не мають інформації, як почуваються водії і чи зверталися вони по консульську допомогу.

Влада обох країн домовилася, що до 25 лютого всі заблоковані вантажівки зможуть повернутися до країн реєстрації. Встановлено ліміт у 600 машин.

Що буде після цієї дати – не береться сказати ніхто.

Нагадаємо, 12 лютого активісти на в'їзді в Закарпаття почали зупиняти російські фури. Учасники блокади мають на меті не допустити в'їзду в Україну торговельного транспорту країни-окупанта. Згодом до блокади долучилися жителі кількох областей: Львівської, Волинської, Житомирської, Рівненської, Чернівецької, Івано-Франківської, Сумської, Вінницької та Одеської.

Росія запровадила заборону на транзит українських вантажів у рамках загальної політики захисту російського ринку, прийнятої Кремлем у відповідь на набрання чинності Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом з 1 січня 2016 року. Пізніше стало відомо, що Росія може розблокувати транзит вантажоперевезення з України своєю територією.

У Мінекономрозвитку наголосили, що масового блокування українських вантажівок у Росії, які транзитом їдуть територією цієї країни, немає. Є лише обмеження на транзитні перевезення українських товарів "під ембарго" територією РФ до Казахстану.

15 лютого уряд України ухвалив рішення призупинити транзит російських вантажівок територією України у відповідь на блокування транзитних українських фур у РФ.

Кореспондент ТСН Станіслав Фещенко

Відео Україна домовилася з Росією мінімізувати транзитну війну

Залиште свій коментар

Вибір редакції