Міст через Керченську протоку побудують до Євро-2012

Янукович вважає, що міст через Керченську протоку покращить шлях уболівальників на Євро-2012, а потім і Олімпіаду в Сочі 2014 року.

Україна планує звести міст до Росії через Керченську протоку до Євро-2012.

Про це говорили президенти обох країн в Геленджику 4 жовтня.

Президент Віктор Янукович наполягає, що міст доцільно звести вже до "Євро-2012". А там і Олімпійські ігри в Сочі 2014 року не за горами. Таким чином влада намагється спростити потрапляння на спортивні змагання уболівальникам.

Експерт з міжнародних питань Григорій Перепелиця запевняє, що економічної доцільності будувати міст з Криму в прикордонні російські області немає. Ідею його зведення обговорювали ще за радянських часів і активно мусували в Україні за часів Кучми. Адже йдеться про геополітику і про додатковий вплив Росії на Україну, наголошує Перепелиця. "Ніякої економічної доцільності будівництва мосту. Ніяких вантажопотоків, які б завантажували цей міст не існує – як у радянські часи, так і сьогодні. Паромної переправи, яка там є, цілком достатньо", - впевнений експерт.

З цим категорично не погоджується екс-спікер кримського парламенту Анатолій Гриценко. За його словами, на переправах через Керченську протоку завжди кілометрові черги, особливо влітку. А взимку через шторми паромна переправа не ефективна. "Тут чиста економіка. Усі наші українські перевізники з Миколаєва, Одеси, Херсона везуть вантаж у Середню Азію. І якщо буде міст, то кілометраж для них скорочується на 450 кілометрів", - зазначив Гриценко.

За його словами, ще три роки тому був розроблений проект зведення мосту через Керченську протоку вартістю 500 мільйонів доларів. Проект передбачав будівництво не тільки мостового переходу, а й супутніх комунікацій для транспортування газу, нафти та електроенергії, розповів Гриценко. Окупитися міст може за 10-12 років. Екс-спікер кримського парламенту наголосив: якщо нині почати активно будувати міст з обох боків, то звести його можна вже за рік.

Нагадаємо, 4 жовтня у Геленджику (Краснодарський край, РФ) відбулася зустріч президентів України та Росії Віктора Януковича та Дмитра Мєдвєдєва без участі представників ЗМІ.

Лідери держав провели переговори в рамках першого українсько-російського міжрегіонального економічного форуму.

Читайте також:

Янукович схвалив будівництво мосту в Керченській протоці

Україна і Росія не можуть розібратися з кордонами в радянських картах

Росія не збирається віддавати Україні Керченську протоку

Україна вимагає від Росії зберегти кордон часів СРСР

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: