Міст через Керченську протоку побудують до Євро-2012

Янукович вважає, що міст через Керченську протоку покращить шлях уболівальників на Євро-2012, а потім і Олімпіаду в Сочі 2014 року.

Україна планує звести міст до Росії через Керченську протоку до Євро-2012.

Про це говорили президенти обох країн в Геленджику 4 жовтня.

Президент Віктор Янукович наполягає, що міст доцільно звести вже до "Євро-2012". А там і Олімпійські ігри в Сочі 2014 року не за горами. Таким чином влада намагється спростити потрапляння на спортивні змагання уболівальникам.

Експерт з міжнародних питань Григорій Перепелиця запевняє, що економічної доцільності будувати міст з Криму в прикордонні російські області немає. Ідею його зведення обговорювали ще за радянських часів і активно мусували в Україні за часів Кучми. Адже йдеться про геополітику і про додатковий вплив Росії на Україну, наголошує Перепелиця. "Ніякої економічної доцільності будівництва мосту. Ніяких вантажопотоків, які б завантажували цей міст не існує – як у радянські часи, так і сьогодні. Паромної переправи, яка там є, цілком достатньо", - впевнений експерт.

З цим категорично не погоджується екс-спікер кримського парламенту Анатолій Гриценко. За його словами, на переправах через Керченську протоку завжди кілометрові черги, особливо влітку. А взимку через шторми паромна переправа не ефективна. "Тут чиста економіка. Усі наші українські перевізники з Миколаєва, Одеси, Херсона везуть вантаж у Середню Азію. І якщо буде міст, то кілометраж для них скорочується на 450 кілометрів", - зазначив Гриценко.

За його словами, ще три роки тому був розроблений проект зведення мосту через Керченську протоку вартістю 500 мільйонів доларів. Проект передбачав будівництво не тільки мостового переходу, а й супутніх комунікацій для транспортування газу, нафти та електроенергії, розповів Гриценко. Окупитися міст може за 10-12 років. Екс-спікер кримського парламенту наголосив: якщо нині почати активно будувати міст з обох боків, то звести його можна вже за рік.

Нагадаємо, 4 жовтня у Геленджику (Краснодарський край, РФ) відбулася зустріч президентів України та Росії Віктора Януковича та Дмитра Мєдвєдєва без участі представників ЗМІ.

Лідери держав провели переговори в рамках першого українсько-російського міжрегіонального економічного форуму.

Читайте також:

Янукович схвалив будівництво мосту в Керченській протоці

Україна і Росія не можуть розібратися з кордонами в радянських картах

Росія не збирається віддавати Україні Керченську протоку

Україна вимагає від Росії зберегти кордон часів СРСР

ВідеоМіст через Керченську протоку побудують до Євро-2012

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: