Міст через Керченську протоку все одно побудують

Підготовка до будівництва мосту через Керченську протоку триває, попри наслідки шторму 11 листопада.

Керченська протока (Фото: foto.rambler.ru)
Жоден шторм не буде страшний новому мосту через Керченську протоку, запевняє кримський спікер. (Фото: foto.rambler.ru)
Будівництво мосту пообіцяв завершити голова Верховної ради Криму Анатолій Гриценко. "Міст буде побудовано, можете не сумніватися. У проекті держбюджету України на 2008 рік на будівництво транспортного переходу через Керченську протоку передбачено 28 мільйонів гривень", - сказав він у середу, відповідаючи на питання журналістів.

За словами спікера парламенту Криму, транспортний перехід через протоку, що розділяє територію України й Росії, буде достатньо надійним, щоб йому не загрожувала руйнація під час шторму.

"Тій технології, яку запропоновано застосувати для будівництва переходу, погодні умови не страшні", - сказав Гриценко. На його думку, будівництво мосту не вплине на екологічну обстановку в протоці, що погіршилася через забруднення морської води мазутом, який витік із кораблів.

"Вплив на екологію буде незначним. Опори мосту не створять перешкод для міграцій риб, для пересування інших морських організмів", - стверджує Гріценко.

За інформацією спікера парламенту Криму, на останньому засіданні українсько-російської Підкомісії з питань транспорту, яка входить до складу Комітету з питань економічного співробітництва РФ і України, було ухвалено рішення включити питання про будівництво мосту до порядку денного зустрічі прем'єр-міністрів України і Росії Віктора Януковича та Віктора Зубкова, запланованої на грудень 2007 року.

"Для початку проектних робіт необхідно вирішити природоохоронні, прикордонні, митні питання, адаптувати будівельну нормативну базу України і Росії. Ми сподіваємося, що на зустрічі прем'єр-міністрів ці питання буде вирішено позитивно", - сказав Гриценко.

Міст через Керченську протоку скоротить транспортний шлях з Херсона до Новоросійська на 450 кілометрів. Розглядається декілька варіантів фінансування будівництва транспортного переходу, включно зі спільним фінансуванням із державних бюджетів України і РФ.

Згідно з проектом, розробленим російською проектно-будівельною фірмою, будівництво транспортного переходу коштуватиме 480 мільйонів доларів.

Довжина мосту складе 4,5 кілометри, ширина - 22 метри, висота - 50 метрів над рівнем моря. Біля країв мосту знаходитимуться пішохідні тротуари та дві смуги для руху автотранспорту завширшки сім з половиною метрів кожна. По центру, між автомобільними смугами, буде прокладено одну або дві залізничні колії.

За словами Анатолія Гриценка, будівництво мосту займе близько двох років, якщо вести будівельні роботи з одного боку протоки. Якщо будувати одночасно з російської й української сторони, міст можна звести за 14-16 місяців.

Транспортний перехід уможливить пересування через Керченську протоку для 10 мільйонів людей на рік. Заплановано також транспортувати через протоку розріджений газ у залізничних і автомобільних цистернах. За словами міністра транспорту та зв'язку України Миколи Рудьковського, міст стане стимулом розвитку кримських курортів і економіки східної частини півострова.

На думку ініціаторів будівництва, транспортний перехід через протоку допоможе підвищити якість обслуговування гостей Чемпіонату Європи з футболу, що відбудеться на Україні 2012 року, та зимової олімпіади в Сочі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: