Місце утилізації - Львівщина

Міністерство оборони заявляє про дотримання процедури проведення пробної утилізації ракетного палива "Меланж" на Львівщині.

Міністерство оборони заявляє про дотримання процедури проведення пробної утилізації ракетного палива "Меланж" у Львівській області.

Про це сказано в повідомленні прес-служби Міноборони. Відповідно до повідомлення, 17 вересня на складі зберігання ракетного палива у Львівській області була проведена експериментальна утилізація 4 тонн "Меланжу" за польською технологією на обладнанні українсько-польського консорціуму "Еко Технолоджіс".

Ця процедура була проведена за рішенням міністра оборони Анатолія Гриценка. Роботи проводилися в рамках  підготовчих заходів до участі в міжнародному тендері з утилізації запасів "Меланжу" в Україні, який планує провести Організація з безпеки й співпраці в Європі.

Міноборони заявляє, що консорціумом "Еко Технолоджіс" одержав всі висновки державних експертиз, які передбачені при будівництві об'єктів підвищеної небезпеки.

Крім цього Міноборони заявляє, що були проведені громадські слухання жителів міста Радехів і отримана згода районної ради на розміщення об'єкта.

При цьому, на думку Міноборони, позитивний результат експерименту дає змогу перейти до другого етапу реалізації проекту - промислової експлуатації обладнання.

Для цього консорціум "Еко Технолоджіс" має намір одержати встановленим порядком дозвіл на експлуатацію об'єкта підвищеної небезпеки.

Міноборони також заявляє про наявність частини необхідних документів для продовження експерименту.

Крім цього, Міноборони заявляє, що закон "Про екологічну експертизу" не передбачає узгодження проектної документації з Головним управлінням Міністерства з надзвичайних ситуацій у Львівській області.

"Жодним з чинних документів не передбачено узгодження заходів щодо утилізації "Меланжу" у територіальному або центральному структурному підрозділах МНС", - сказано в повідомленні.

При цьому, Міноборони стверджує, що для проведення експерименту необхідні дозволи Міністерства екології й Міністерства охорони здоров'я й заявляє про їхню наявність.

Також Міноборони заперечує порушення 10 статті закону "Про пожежну безпеку" і заявляє про наявність договору страхування відповідальності перед третіми особами згідно із законом.

Як повідомлялося, МНС заявляє, що не дозволяло встановлювати обладнання для утилізації ракетного палива "Меланж" у Львівській області.

Раніше МНС заявляло про можливість виникнення екологічних проблем при утилізації ракетного палива "Меланж".

Міністерство оборони планує утилізувати рідке ракетне паливо "Меланж" до 2010-2011.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: