Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Місяць "вусопад": українські лікарі перейняли з Заходу флешмоб-нагадування про чоловіче здоров’я

Рослинністю на обличчі медики звертають увагу на проблему найпоширенішої в чоловіків онкології.

Українські медики взяли на озброєння ідею колег із Заходу про Movember – так там називають відрощування протягом листопада вусів. "Вусатий" листопад лікарі присвячують інформації про рак передміхурової залози, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Онкологи та урологи не голяться, аби викликати запитання, чому – і у відповідь розповісти про потребу регулярних перевірок. Відрощування вусів перетворилося на глобальну акцію, яка щороку збирає сотні мільйонів доларів по всьому світу – ці гроші йдуть на наукові дослідження раку простати. У столичному Інституті раку вже росте десяток лікарських вусів, які планують зголити 1 грудня.

ВідеоВусатий листопад: лікарі почали відрощувати вуса, долучаючись до акції "Movember"

Акцію активно підтримують і в регіонах. Наприклад, у Чернівцях, бо лише цього року на Буковині діагностували 117 нових випадків раку простати. "Спочатку до головного лікаря підійшов, а вже потім заручився підтримкою колег", - пояснив автор ідеї Олег Чорний. Її охоче підхопили колеги. "Вони змінилися в кольорі, але ростуть – це говорить про те, що всі функції ще працюють нормально. Дружина каже, що я їй нагадую прапорщика не дуже тверезого. Але мені приємно це чути", - сміється завідувач відділенням реанімації Олександр Ляшко. 

Чоловічий рак щороку виявляють у 8 тисяч українців. Торік від нього померли 3 тисячі українських чоловіків. Особливість у тому, що цю онкологію можна перемогти, якщо вчасно виявити, тому слід регулярно перевірятися. Діагностика – це лише один аналіз, котрий триває менше хвилини, а результати стануть відомі в той самий день.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Залиште свій коментар

Вибір редакції