Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Митарства іспанців в Україні: родина нарешті вивезла діток, народжених від сурогатної матері

На оформлення документів знадобилося на чотири місяці більше часу, ніж планувалося.

Іспанська родина, яка не могла вивезти з України дітей, народжених сурогатною матір’ю, отримала українські паспорти для своїх дочок. Людям довелося жити в невизначеності чотири місяці через зміни законодавства своєї країни, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Росі і Хав’єр збираються летіти додому з маленькими донечками Монікою та Даніелою. В Іспанії на них уже давно чекають рідні та проблеми на роботі через те, що пара була змушена затриматися в Україні. "Ми неймовірно щасливі! Дуже складно пояснити свої почуття людям. Нарешті ми можемо поїхати після кількох дуже складних для нас місяців", - зізнається Росіо Хорхе Арейяно.

ВідеоНароджені сурогатною матір’ю близнюки нарешті зможуть з батьками прибути до Іспанії

Іспанська родина, яка не могла вивезти з України дітей народжених сурогатною матір’ю, отримала українські паспорти для своїх дочок. Іспанська влада змінила закон 21 лютого, а доньки Росі та Хав’єра народилися на наступний день. Їм довелось жити у невизначеності чотири місяці та чекати на можливість повернутися на батьківщину.    

Народжені сурогатною матір’ю близнюки нарешті зможуть з батьками прибути до Іспанії

Родина хотіла мати багато дітей, але жінка змогла народити лише доньку Алехандру. Через операцію Росі більше ніколи не зможе завагітніти, тому пара була змушена звернутися до сурогатної матері. Доньки народилися 22 лютого, а за день до того, 21 лютого, Іспанія змінила процедуру реєстрації новонароджених дітей від сурогатних матерів.

Раніше іспанцям для того, щоби повернутися додому з дітьми, яких народили сурогатні матері, достатньо було зробити ДНК-тест у посольстві – так їх автоматично визнавали підданими Іспанії. За новими законами королівства, новонародженим дітям потрібно отримувати паспорт країни, де їх народила сурогатна матір. В Україні це – тривалий процес. "Ми дуже вдячні українській владі за все, що вона для нас зробила. Але ми хотіли би порадити їй, якщо тільки є спосіб, прискорити цей процес для інших таких родин", - кажуть іспанці.

Таких родин, заручників нового закону, в Україні нині близько 70, і в деяких спливає строк дозволеного перебування. Український парламент уже давно збирається впорядкувати законодавство щодо сурогатного материнства та заборонити цю послугу для країн, де така репродуктивна послуга не дозволена. Серед них і 10 країн ЄС.

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська

Залиште свій коментар

Вибір редакції