Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Митники розповіли про ефект від новацій, супроти яких активісти перекривають рух до Польщі

Акція жителів прикордонних районів укотре не принесла відчутного для них результату.

На Західній Україні вже втретє відбулася акція з перекриття доріг до Польщі. Протестувальники вимагають скасування змін до Податкового кодексу, котрими обмежуються безмитні перевезення через кордон товарів вартістю понад 50 євро, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Я поїхав собі купити телевізор, і я маю добу сидіти в Польщі, то правильно?", - обурюється один із учасників пікету. "Людина, яка їде зекономити, вона не буде брати готель, вона буде мучитися в машині 24 години", - пояснює активіст Віктор Пехник. Протестувальники запевняли, що в Польщі купують товар тільки для себе, і жодного стосунку до контрабанди не мають. "Може, є якійсь сірі схеми, сірий бізнес, але я в тому участі не беру. Тому як бути таким, як я?", - каже Марія Коровчук.

ВідеоПротестувальники заблокували дорогу на кордоні зі Львовом через зміни у Податковому кодексі

На Львівщині в трьох пунктах пропуску перекрили дорогу протестувальники, які вже втретє вийшли на протест через зміни в Податковому кодексі. Жителі прикордоння не хочуть лишатися в Польщі на 24 години, якщо купили товар дорожчий за 50 євро. Інакше мають сплатити мито за свої покупки.

Протестувальники заблокували дорогу на кордоні зі Львовом через зміни у Податковому кодексі

На перемови до протестувальників виходили митники, але розмови не склалося. Люди доводили, що службовці мають брати до уваги інший кодекс, у якому новацій немає. "Є ще інший кодекс – Митний. Де вказано, що людина має право вивезти на добу до 50 кг і 500 євро. Якщо є розбіжності в законі митному і податковому, ви маєте ставати на бік громадян", - нарікали учасники протесту. "Мені дали наказ, я його виконую", - відповідав на це представник митної служби. І підтвердив, що для нього така рекомендація важливіша за трактування законів активістами.

Поза камерою митники зізнаються, що не були готові до таких новацій, бо не очікували, що їх затвердять. Проте вже бачать перші результати. "Менше почали їздити човники, які на тому заробляють. 24 години перебування за кордоном зв’язує їм руки", - пояснив начальник відділу митного оформлення на пункті пропуску "Рава-Руська" Орест Кобрин.

Кореспондент ТСН Марічка Кужик

Залиште свій коментар

Вибір редакції