Митрополит Епіфаній розповів про перше рішення, яке ухвалять після отримання Томосу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Усі рішення будуть формуватися на основі норм статуту, які прописані у Томосі. 

Після отримання Томосу від Вселенського патріарха Православна Церква України має намір одразу сформувати керівні органи. 

Про це в інтерв'ю ТСН.Тиждень заявив митрополит Київський Епіфаній.

"Вселенський патріарх повідомив мені, що він надасть Томос 6 січня. Після співслужіння мого як предстоятеля Української православної церкви і Вселенського патріарха на Фанарі буде вручено мені як предстоятелю цей урочистий документ, який носить назву Томос", - сказав він.

За його словами, усі рішення будуть формуватися на основі норм статуту, які прописані у Томосі. 

"Першим рішенням нам, звичайно, потрібно сформувати відповідні керівні органи, бо на Об'єднавчому соборі ми ухвалили статут, але він буде затверджений Томосом, бо статут побудований на нормах, які прописані у Томосі. Після отримання Томосу ми станемо вже повноцінною автокефальною православною церквою, визнаною Всесвітнім православ'ям. У подальшому ми будемо намагатися спілкуватися з іншими помісними церквами, які визнають рішення Вселенського патріарха", - розповів митрополит Православної Церкви України. 

15 грудня у Києві відбувся Об'єднавчий собор, на якому представники трьох православних церков України ухвалили рішення про утворення Помісної церкви та обрали її предстоятелем митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія. Напередодні Собору Українська православна церква Московського патріархату ухвалила рішення не брати участі в ньому, однак щонайменше двоє ієрархів УПЦ МП таки були на Соборі.

Новостворена церква канонічно визнана Вселенським патріархатом та отримала назву "Православна церква України", а її предстоятель носитиме титул "митрополит Київський". Тепер новообраний митрополит Київський поїде до Стамбула 6 січня для отримання Томосу з рук Вселенського патріарха.

ВідеоМитрополит Епіфаній дав ексклюзивне інтерв'ю ТСН.Тижню

"До отримання Томосу Православна церква не буде ухвалювати ніяких вагомих рішень", - митрополит Епіфаній заявив журналістам після нинішнього богослужіння в Михайлівському соборі. А от скільки парафій буде в новоствореній церкві і яким буде перше рішення Митрополита Київського і всієї України вже після отримання дозволу на автокефалію - про це Блаженнійший Епіфаній розказав в ексклюзивному інтерв'ю ТСН.Тижню.

Митрополит Епіфаній дав ексклюзивне інтерв'ю ТСН.Тижню

Залиште свій коментар

Вибір редакції