Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Митрополит Епіфаній розкрив чисельність парафій ПЦУ

Водночас владика наголосив, що якість парафій має бути важливішою за кількість.

Православна Церква України на старті свого життя налічує близько семи тисяч парафій. Про це в ефірі програми "Право на владу" на "1+1" заявив митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

"Зараз Православна Церква України налічує приблизно 7 тисяч парафій", - сказав владика. І додав, що він очікує зростання кількості громад уже після отримання Томосу про автокефалію.

ВідеоЧи готові парафіяни та священики УПЦ МП переходити до новоствореної помісної церкви

Українська помісна церква створена, але попереду ще довгий період визнання іншими православними церквами світу. Історія знає моменти, коли цей процес тривав десятиліттями. Вже від завтра приєднуватися до нової церкви зможуть і єпископи, які не прийшли на собор, і окремі парафії. ТСН дізнавалася, які настрої панують серед священників та мирян. 

Чи готові парафіяни та священики УПЦ МП переходити до новоствореної помісної церкви

Разом із тим, митрополит дав зрозуміти, що не вважає гонитву за чисельністю правильним шляхом розвитку для церкви. Саме тому він не схотів відповідати на запитання, скільки парафій можна очікувати у складі ПЦУ на кінець наступного року. "Я б не хотів ставити завдання, щоб кількісно збільшити", - пояснив предстоятель. "Переходи мають відбуватися тільки вільним шляхом, щоб громада виявляла право вільного вибору", - пояснив Епіфаній.

Як повідомлялося, раніше владика заявив, що стосунки між православними християнами в Україні мають бути мирними і конструктивними, тому керівництво Помісної Церкви відкрите до діалогу з духовенством Московського патріархату. "Привітаюся, звичайно", - відповів він на запитання про те, чи буде вітатися з митрополитом Московського патріархату Онуфрієм при зустрічі. "Нам потрібно вести діалог", - додав Епіфаній.

Залиште свій коментар

Вибір редакції