Митрополит Павло назвав обшуки "політичним тиском" і розповів про корів-терористок та "підкладену брошуру"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Священнослужитель запевнив, що не живе у будинку, де проводилися обшуки.

Намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло (Лебідь) вважає, що обшуки, проведені СБУ, є політичним тиском на нього.

Про це він заявив під час брифінгу.

"Сьогодні вночі зателефонували люди і сказали: "Тримайтеся, ми з вами. І ніколи не зрадьте церкву". Державу я не зраджував і не зраджу, чого бажаю і вам. Мене як намісника Лаври компроментують якимись моментами життя, що нібито я є розпалювачем міжконфесійних відносин. Я б хотів запитати у СБУ, яка дія, згідно з указом президента, так вони самі принаймні говорять, що таке конфесії? Це не Філарет, Михайло Антонович Денисенко, це не владика Макарій, якого так називають, простий священик. Це коли б я щось сказав у бік іудеїв, мусульман, католиків - оце було б інше. Але я цих людей дуже поважаю, з ними дружу і спілкуюся, і вирішуємо багато питань, які є нагальними сьогодні", - наголосив він.

За словами митрополита, вночі його поінформували, що проводитимуться обшуки у лаврі, в його будинку, господарстві тощо.

"Я хочу вам сказати словами церковників: "Шукайте жертву в церкві". Я ніде не живу, в жодному будинку, а живу тільки у Києво-Печерській лаврі. Сьогодні були в будинку, який дійсно числиться на мені, але від 13-го року я там жодного разу не був. І коли мені зробили важку операцію, хтось мені, знаєте, дав бактеріологічну зброю, 2014 року цей будинок був розграбований, винесено було п’ять ікон, забрали ящик горілки, яка там була. І я звертався до поліції, до прокурора, хотілося мені ікони повернути. Ніхто на це уваги не звернув. Сьогодні відвідали, ви побачили, що там людської ноги не буває", - запевнив він.

Водночас священнослужитель зауважив, що хтось поклав у будинку брошуру 2017 року.

"Мене дивує інша справа - роблять обшуки за такою статтею, але чому йти в господарство? Що, корови - терористки? Вівці? Що шукати там? Я не проти, хай шукають. Можливо, кому навесні треба буде гною, то будете знати, де взяти його для своєї грядки", - додав намісник Павло.

Окремо він прокоментував надання автокефалії Україні.

"Сьогодні вони обіцяють їм, що сьогодні, завтра, післязавтра буде автокефалія. Будь ласка, хай об’єднуються між собою, хай отримують, а в нас уже все є", - резюмував митрополит.

Тим часом у Російській православній церкві обшук вважають частиною плану з примусу єпископів до участі в об'єднавчому соборі.

Своєю чергою речник Головного управління Національної поліції України у Київській області Микола Жукович повідомив, що обшуки на декількох об'єктах в Бориспільському районі завершені, проте не виключає, що слідчі дії можуть проводити ще в інших місцях.

"Було вилучено все необхідне для подальших слідчих дій і буде тривати досудове розслідування цього кримінального провадження", - сказав він.

За даними джерел BBC News Україна, СБУ може розслідувати факти розповсюдження антиукраїнської літератури. 

Нагадаємо, зранку 30 листопада силовики прийшли з обшуками до митрополита Павла. Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 161 Кримінального кодексу України - порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками.

Залиште свій коментар

Вибір редакції