Митрополит Софроній заявляє, що його благословення Януковича сфальсифіковане

Митрополит Софроній подасть до суду з метою відшкодування моральних збитків.

Митрополит Черкаський і Канівський Софроній заявляє, що його участь у рекламному ролику кандидата у президенти Віктора Януковича, де він начебто його благословляє - сфальсифіковане.

"Відверто кажучи, я поки що не бачив цього ролика, з якого в багатьох склалося враження, що я нібито благословляю кандидата у президенти Віктора Януковича, – зазначив владика. – Але мені вже зателефонувало багато людей, які дивуються, чому я порушую принцип "Церква – поза політикою". Насправді я вважаю цей ролик сфабрикованим, і ось чому. Років п’ять тому прем’єр-міністр України Віктор Янукович відвідував наш собор, і я приймав його так, як належить приймати керівника українського уряду – повів у храм, розповів про собор. Це було знято. Але на цьому – все. Коли Віктор Янукович востаннє приїздив у Черкаси – вже з агітаційною метою – мене навіть не було в Україні. Зрозуміло, я з ним не зустрічався", - заявив митрополит.

Оскільки образ митрополита Софронія було використано в агітаційному ролику без його згоди, владика планує звернутися з цього приводу до суду.

"Мені завдано моральних збитків і неабияких. Яке хтось має право без мого дозволу й навіть відома робити агітаційний матеріал і показувати його на всю Україну? – обурюється владика. – Я проти цього. По-перше, я особисто не збираюся голосувати за Віктора Януковича. В мене є своя позиція, своє бачення, на які я маю право як громадянин України. Тож вимагаю зняти цей ролик з ефіру".

Владика Софроній закликав усіх віруючих, які у день виборів прийдуть на дільниці, зробити усвідомлений вибір – свій власний, уникаючи впливу ззовні. При цьому, наполягає владика, не треба робити ворогів із тих людей, які підтримують інших кандидатів, адже кожен має право на власну думку і власний вибір.

Нагадаємо, в грудні ВО Свобода повідомила про те,  що священик Іван (Муляр) із села Серники Зарічненського району Рівненської області після служби веде агітацію за кандидата у президенти Віктора Януковича.

За тиждень до цього Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій звернулася до вірян та священників усіх конфесій із закликом не брати участі у політичній агітації від імені церков.

Читайте також: 

Священик з Рівненщини прокляв усіх, хто проти Януковича

Священиків закликали не займатися агітацією

Янукович: в України є все, крім Божого благословення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: