Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Митрополит УПЦ МП склав "Правила духовної безпеки" через створення ПЦУ

Він традиційно розкритикував помісну церкву і написав, як треба поводитися вірянам "істинної церкви".

У Московському патріархаті створили "Правила духовної безпеки у зв'язку з розколом" з черговою критикою об'єднання церкви в Україні. 

Про це повідомляє видання "Православне життя".

У правилах митрополит Антоній каже, що дехто начебто не витримує тиску і підтримує "розкол", тобто створення єдиної української Православної церкви. Також з розвитком технологій боротьба переходит в Мережу.

"Окремо варто згадати тих, хто поширює лякаючі чутки, не намагаючись їх перевірити. Ті, хто сіють паніку гірше ворогів. Вороги відкрито виступають проти Церкви, а панікери підривають її єдність зсередини, послаблюють дух віруючих", - пише Антоній.

Він також закликає не вдаватися до погроз, принижень і образ під час "захисту" УПЦ МП, бо навіть боротися треба, дотримуючись християнських ідеалів. Захист церкви начебто має відбуватися лише під керівництвом священика. 

"Що ж до суперечок і полеміки в соцмережах, варто пам'ятати, що перемогти в суперечці часто неможливо. Істина не народжується в суперечці. Це помилка. Істина абсолютна, вона була, є і буде", - пише він.

Завдання тих, хто не підтримав ПЦУ і лишився на боці Московського патріархату, шукати істину та розкривати наклеп на "істинну" церкву. Також варто "зберігати мир в душі" і не піддаватися спокусам та внутрішній боротьбі.

ВідеоНа Волині люди відмовилися пускати в церкву місцевого священика

Бо він не підтримав рішення громади перейти до Помісної церкви. А от панотцю з сусіднього району, який погодився на приєднання разом зі своїми вірянами, у Московському патріархаті видали указ про заборону служити. 

На Волині люди відмовилися пускати в церкву місцевого священика

Як повідомлялося, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Дніпропетровській області, що є першим фактом на території Лівобережної України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції