"Мій батько обрав боротьбу": донька Гонгадзе написала статтю про загиблого журналіста

"Мій батько обрав боротьбу": донька Гонгадзе написала статтю про загиблого журналіста

Фото: УНІАН

Стаття вийшла в британському виданні New Statesman.

В одному з британських видань вийшла стаття доньки Георгія Гонгадзе, яку дівчина присвятила загиблому журналісту. Цього тижня минуло 20 років від дня його зникнення.

Про що саме написала Соломія Гонгадзе, яка втратила батька зовсім маленькою, - у сюжеті Сніданку з 1+1.

"Георгій Гонгадзе зник безвісти ввечері 16 вересня. Серед останнього, що він зробив, провів урок англійської своїм дітям. Він хотів, щоб ми, як і він, зростали багатомовними, та могли спілкуватися в країнах, де журналісти були вільними. Мій батько обрав боротьбу, тому що він був ідеалістом щодо того, як все може бути", - це уривок зі статті в британському виданні New Statesman, написаної донькою Георгія Гонгадзе Соломією.

Публікацію під назвою "20 років після викрадення мого батька триває боротьба за демократичну Україну" вона присвятила пам’яті українського журналіста. Розповіла історію своєї родини та про роль Георгія Гонгадзе в боротьбі за свободу слова в Україні, про його зухвале викрадення та про те, як через небезпеку з боку тодішніх високопосадовців, її мама з маленькими дітьми емігрувала до США.

"Мені було три роки. Ми жили в однокімнатній квартирі в передмісті Вашингтона, округ Колумбія, і не говорили англійською. Я пам’ятаю, як допомагала бабусі збирати меблі, копирсаючись у смітті за нашим кварталом", - йдеться у тексті матеріалу дівчини. 

Гонгадзе залякували за його журналістську діяльність, що суперечила впливовим інтересам. Наслідком його боротьби стала родина, яка перетворилася на біженців, та двоє дітей, які ніколи не знали свого батька.

Донька Георгія Гонгадзе присвятила загиблому батьку статтю

Донька Георгія Гонгадзе присвятила загиблому батьку статтю

Водночас Соломія Гонгадзе пише, що її батьку вдалося пробудити Україну від авторитаризму та розпочати рух до свободи: "Я підозрюю, що якби він усе ще був поряд, він би сказав, що ми беремо участь в одній боротьбі. Він би пишався новим поколінням українців, які завдяки його зусиллям живуть більш вільно та рухаються вперед. І він нагадував нам не здаватися, бо він ніколи не здавався".

Соломія Гонгадзе - одна з двох доньок-близнючок українського журналіста. Вона навчається на магістратурі в Лондоні та цікавиться журналістикою й політикою.

Повʼязані теми:

Наступна публікація