Мізерні штрафи дозволяють директорам закладів ігнорувати протипожежну безпеку – ДСНС

Мізерні штрафи дозволяють директорам закладів ігнорувати протипожежну безпеку – ДСНС

Фото: Управління ДСНС у Полтавській області

На Львівщині чимало установ функціонують з порушеннями.

Позапланові пожежні перевірки. Через трагедію в дитячому таборі в Одесі їх влаштовують по всій країні. На Львівщині рятувальники навідалися до комунальних закладів, де люди перебувають і вночі. І перший ж рейд показав, що сигналізація відсутня, бо дорого, а от штрафи за порушення - мізерні. Отже навіть після них недоліки не усувають.

«Треба падати на землю, на підлогу лягати і чимось накриватись, на балкон спускатись і викликати пожежників», - хором розповідають вихованці дитбудинку як рятуватися від вогню. Для них ці знання життєво важливі, адже заклад протипожежним нормам не відповідає.

Востаннє цей заклад перевіряли у травні, відтоді деякі недоліки усунули, виправдовується керівник дитбудинку.

У багатьох комунальних закладах Львова повністю відсутня система протипожежної безпеки

У багатьох комунальних закладах Львова повністю відсутня система протипожежної безпеки

«В нас працюють всі вогнегасники, система водовідведення ми маємо стабільно, ми маєм запаси води, ми жодних не маєм пошкоджених електроприводів», - додає керівник дитячого будинку Уляна Маніла.

Сьогоднішня перевірка позапланова. Її призначили після страшної трагедії в одеському дитячому таборі. Проводять у всіх комунальних закладах, де люди лишаються і вночі. 

Директор геріатричного санаторію візитом рятувальників заскочений. І недарма, адже надзвичайники фіксують чимало порушень.

«Автоматичної пожежної сигналізації немає, системи оповіщення евакуації людей також. Якшо виникне, пожежа на якомусь із поверхів, час евакуації людей значно зросте», - каже керівник управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС Львівщини Юрій Іванишин.

На останньому 5 поверсі геріатричного пансіонату живе 60 лежачих стареньких або таких, які пересуваються з труднощами. У разі пожежі вони на вулицю не вийдуть, а 5 осіб персоналу евакуацію теж не проведуть.   

Директор закладу виправдовується, що пожежна сигналізація коштує мільйони, персоналу бракує через скорочення, а переселити лежачих униз, майже не реально.

«В нас люди є складні і не хочуть переміщатись на верхні поверхи. Я також це питання піднімав на обласній раді, в нас є двоповерхове приміщення, щоб його відремонтувати і всіх лежачих хворих перемістити в те приміщення», - каже директор геріатричного санаторію Микола Модь.

Як і у травні, директор санаторію заплатить штраф і сподіватиметься, що пожежі не буде.

А ось щойно народжені малята у відносній безпеці. Адже у першому пологовому сучасне протипожежне обладнання, яке встановили 10 років тому під час капітального ремонту.

Повʼязані теми:

Наступна публікація