Між НУ-НС і БЮТ виникло протиріччя

Фракції НУ-НС і БЮТ розійшлися у своїй позиції щодо підтримки кандидатури першого віце-спікера ВР від КПУ. Наразі Рада завершила роботу.

Фракція блоку "Наша Україна - Народна самооборона" у Верховній раді України категорично відмовляється підтримувати на посаду першого віце-спікера кандидатуру від Комуністичної партії України.

Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на власні джерела у ВР.

Верховна рада
УНІАН
Засідання Верховної ради наразі закрито.
За словами співрозмовника, через це в лавах коаліції БЮТ і НУ-НС можуть виникнути певні тертя, оскільки фракція БЮТ згодна підтримати будь-яку кандидатуру від трьох фракцій.

Цю інформацію пізніше підтвердив один із лідерів БЮТ Олександр Турчинов.

Однак за його словами, непорозуміння у лавах коаліції не існує, і БЮТ "намагатиметься переконати своїх партнерів" підтримати будь-яку запропоновану кандидатуру.

Разом з тим, інший бютівець, Микола Томенко, повідомив, що на засіданні його фракції, що відбулося протягом півгодинної перерви в роботі ВР, було вирішено почати почерговий розподіл парламентських комітетів з коаліції.

"Нас 227, ми - коаліція і ми маємо право обирати першими. Ми почнемо, вони (опозиція) продовжать, і так будемо обирати по одному комітету", - сказав він.

Пізніше глава ВР Арсеній Яценюк повідомив про те, що наразі не надійшли пропозиції від тих партій, що не увійшли до парламентської більшості, щодо кандидатур на посади заступників спікера.

Щодо принципів формування комітетів, то, за словами Яценюка, існує два варіанти розподілу комітетів: арифметично-пропорційний та за принципом ймовірного коефіцієнту квот. Водночас, за його словами, останній принцип застосовувався у 2002 році ще до внесення змін до Конституції, тому його навряд чи можна застосовувати завтра. 

Станом на цей час Верховна рада України завершила своє засідання. Наступне засідання ВР заплановане на 10.00 7 грудня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: