Між Україною та Росією тимчасово запровадили спрощений перетин кордону

Правила перетину спростили для жителів прикордонних сіл.

Попри військову агресію Росії, цьогоріч відновили спрощені правила перетину українсько-російського кордону жителям прилеглих сіл. Спрощений режим діятиме в поминальний тиждень, щоби люди могли провідати могили родичів у сусідній державі.

Чи не дочасне спрощення перетину кордону з Росією, ідеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Кількість людей, які перетинають кордон у ці святкові дні, зросла майже вдвічі. Щодоби до Харківської області в'їжджають і виїжджають приблизно 25 тисяч людей.

Уперше за останній час жителі сіл по обидва боки українсько-російського кордону знову можуть потрапити в сусідню державу лише за пропискою у внутрішньому паспорті. Ольга Овієва – одна з тих, хто перетинає кордон пішки – з двома малими дітьми.

"У мене тато з Росії, мама – із Західної України. Їздимо в гості", – говорить жителька Харкова Ольга Овієва.

Спрощений режим запровадили на шість днів – на Великдень та поминальний тиждень, як це було і до початку російської агресії в Криму та на Донбасі. Скористалися цим переважно громадяни України, кажуть прикордонники.

"Можливо, це пов'язано з тим, що громадяни РФ уже відвикли перетинати державний кордон. А, можливо, якась інформація до них не дійшла", – розповідає перший заступник керівника Харківського прикордонного загону Сергій Латинцев.

Ті, хто йде через кордон, пояснюють, що їхні російські родичі просто бояться, бо там ширяться чутки про арешти росіян просто на рубежі.

"Вони б хотіли приїхати в Україну машиною, але зять боїться, тому не їдуть", – каже жителька Житомира Наталія Маленкова.

Прикордонники запевняють, хоч і діє спрощений режим, людей оглядають з урахуванням ситуації та через російську агресію.

"Ніхто не виключає можливості провезення товарів диверсійної діяльності, вибухівки, зброї і заходження диверсійно-розвідувальних груп. Це питання ніхто не виключає", – наголошує перший заступник керівника Харківського прикордонного загону Сергій Латинцев.

Сьогодні українські прикордонники працюють із прикріпленими до бронежилетів значками маків – символом жалоби за жертвами Другої світової війни, яких згадуватимуть за тиждень.

Світлана Федчун

Відео Тимчасово відновили спрощені правила перетину кордону жителям прилеглих сіл до РФ

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів