Між Запоріжжям та Маріуполем цілодобово стелять нову "дорогу життя": якою буде оновлена траса

Дата публікації
Перегляди
3660
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Між Запоріжжям та Маріуполем цілодобово стелять нову "дорогу життя": якою буде оновлена траса

Архівне фото траси

ТСН побувала на будівництві дороги, яку було розбито військовою та вантажною технікою.

"Дорогу життя" Запоріжжя-Маріуполь обіцяють здати до середини жовтня. Для металургійних підприємств, портів та української армії це чи не найважливіша транспортна артерія. Востаннє трасу ремонтували аж на початку 90-х. Останні 5 років дороги не стало взагалі – зерновози та військова техніка повністю знищили асфальт.

Масштабна реконструкція почалась ще минулого року.  200 кілометрів траси будують фактично з нуля. Якою вона буде – дізналася ТСН.

500 одиниць техніки та понад тисячу ремонтників, які працюють цілодобово. Останнім часом вихідних в людей немає.

Товстезний шар асфальту та ідеально рівне покриття. Контролюють якість щохвилини. Якщо шар покриття затонкий – виправляє техніка. 

"Зараз на щупі виставлено 6,5 сантиметри. Ми перевіряєм, де шар менший - чи де бугор, чи ямка. 3D-мультиплекс його вирівнює, щоб дорога була рівна", - коментують ремонтники.

Ще два роки тому траса була вщент розбита військовою технікою та зерновозами, що курсували до Маріупольського порту. Двісті кілометрів суцільних вибоїн.

Важливу для країни трасу Запоріжжя - Маріуполь обіцяють відремонтувати до середини жовтня

Важливу для країни трасу Запоріжжя - Маріуполь обіцяють відремонтувати до середини жовтня

На реконструкцію траси Запоріжжя-Маріуполь уже витратили понад півтора мільярда гривень. Протягом місяця чекають ще мільярд. Трасу розбили на ділянки одразу три підрядники - з України та Туреччини. Останні свою частину робіт завершили достроково.  

Товщина нового асфальту, на перший погляд, сантиметрів 30 – не менше. Їздити цією смугою поки що не можна. Там, де триває ремонт, ввели реверсний рух. Але водії не скаржаться.

"Дочекалися, слава Богу, дороги. Будемо стояти (на реверсі), почекаємо - нічого страшного", - кажуть водії.

Відкрити трасу мають  до 15 жовтня. Саме тоді в Маріуполі запланований великий інвестиційний форум. Приїхати туди збирається і президент. Володимир Зеленський уже повідомив – якість робіт перевірить особисто.

Кореспонденти ТСН Яків Носков та Святослав Родюк

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3660
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація