Міжнародні експерти більше не пророкують "Нафтогазу" швидкий дефолт

Водночас експерти кажуть про невизначеність щодо здатності компанії надалі фінансувати власні потреби без підтримки з боку уряду.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) НАК "Нафтогаз України" з "RD" (вибірковий дефолт) до "CCC" з прогнозом "негативний". Про це йдеться у повідомленні прес-служби Fitch.

Одночасно агентство надало очікуваний незабезпечений рейтинг "B" майбутньому випуску єврооблігацій "Нафтогазу" обсягом 1,595 млрд доларів з терміном погашення 30 вересня 2014 року, який має замінити собою випуск облігацій на 500 млн доларів з терміном погашення 30 вересня 2009 року і двосторонні кредити.

Згідно з повідомленням, рішення про підвищення рейтингу "Нафтогазу" було ухвалене агентством після того, як компанія змогла реструктурувати свої боргові зобов’язання.

Зокрема, компанії вдалося переконати інвесторів замінити випуск облігацій на 500 млн доларів з терміном погашення 30 вересня 2009 року новими облігаціями з гарантіями уряду.

Водночас рейтинг "ССС" з негативним прогнозом відображає невизначеність щодо здатності компанії надалі фінансувати власні потреби без підтримки з боку уряду або реструктуризації газового сектора, що припускає різке збільшення газових тарифів всередині країни.

НАК "Нафтогаз України" у четвер, 5 листопада, успішно завершила комплексну реструктуризацію свого зовнішнього боргу, відтермінувавши виплати по облігаціях на 500 мільйонів доларів на 5 років

Крім того 6 листопада "Нафтогаз" розрахувався з "Газпромом" за спожитий у жовтні газ і повідомив, що має намір домовитися з "Газпромом" з приводу перегляду газових контрактів.

Читайте також:

Збитки "Нафтогазу" сягнули двох мільярдів

"Нафтогаз" підготував сенсаційні зміни газових контрактів з РФ

Україна вчасно розрахувалася з Москвою за спожитий газ

"Нафтогаз" успішно врятувався від дефолту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: