Міжнародні експерти зарахували Україну до світових аутсайдерів

У міжнародних рейтингах ганебні останні місця для України стають традицією.

Найгірша за рівнем корупції, передостання за конкурентоспроможністю і частково вільна за рівнем свободи слова. Так негативно оцінюють Україну в лавині рейтингів, які традиційно навесні оприлюднюють міжнародні організації.

Ганебні останні місця для України стають традицією. Зокрема, Україна остання за рівнем корупції серед 8 держав нової демократії - і це ще не дно. Україна опустилася на найгірше місце серед усіх шістдесяти дев'яти країн, де проводили дослідження міжнародної організації Transparensy International.

А за рейтингом швейцарського Міжнародного інституту менеджменту, Україна посідає передостаннє 56 місце за рівнем конкурентоспроможності. Після - тільки Венесуела.

У ще одному рейтингу - від Freedom House - за рівнем свободи слова Україна скотилася на 5 пунктів за рік. Тепер вона 115-та, ділить це місце разом із Кувейтом та Мексикою. Це непогано серед пострадянських країн - краще українців тільки прибалти. Водночас Україна значно відстає від таких держав, як Папуа-Нова-Гвінея та Гондурас.

"Я не відчуваю особливих проблем із свободою слова зараз - кожен журналіст якщо не може висловитись на своєму каналі, він може її висловити в Інтернеті, на тому чи іншому сайті", - стверджує політолог Кость Бондаренко.

Соціолог Ірина Бекешкіна дотримується іншої думки: "Можливість журналіста вільно отримувати інформацію у різних владних органах оцінюється досить низько і низько оцінюється прозорість власності на ЗМІ. Загалом по свободі преси 33 питання".

Дослідники керуються чітким математичним підходом, каже Бекешкіна. На рівень корупції вплинули дані, що кожен 5-ий українець раз на рік дає хабар. Плюс дані статистики. У рейтингу конкурентоспроможності статистика взагалі становить дві третини.

"Це комплексне дослідження конкурентоспроможності, яке включає цілу низку чинників, це понад 320 чинників, 329 критеріїв", - зазначає менеджер Наталя Палій.

Але і доля суб'єктивності в будь-якому рейтингу, де є опитування, є. Особливо, якщо там беруть участь українські експерти.

"Сьогодні в нас середній українець ставиться гостро критично до влади і це має нездоровий характер. Але це не значить дійсно що така ситуація і є", - наголошує філософ Мирослав Попович.

Читайте також:

Київ потрапив у першу сотню найкомфортніших міст світу

Україна на останньому місці по виходу з кризи

Луганськ визнано бандитською столицею України

Україну визнано найбільш корумпованою країною світу

ВідеоПасемо задніх

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: