Міжнародні спостерігачі не побачили системних порушень на виборах

Спостерігачі міжнародної місії CIS-EMO визнали вибори в Україні такими, що відбулися. Порушення, на їхню думку, мали лише епізодичний характер.

Місцеві вибори в Україні можна вважати такими, що відбулися, порушення носили несистемний характер. До такого висновку дійшли спостерігачі міжнародної місії CIS-EMO.

"Вибори до місцевих органів влади слід вважати такими, що відбулися. Зареєстровані порушення на виборах носили несистемний епізодичний характер і повинні бути предметом подальшого удосконалення українського виборчого законодавства", - йдеться у попередньому звіті організації, оприлюдненому в понеділок, 1 листопада.

За оцінками спостерігачів CIS-EMO, помилки і порушення, зафіксовані представниками місії на місцях, не можуть вирішального вплинути на остаточні результати волевиявлення українського народу.

Серед основних недоліків місцевих виборів спостерігачі назвали нечітку регламентацію порядку виготовлення виборчих бюлетенів та пов'язані з цим випадки нестачі бюлетенів.

Разом з тим, спостерігачі відзначили недоліки у підготовці реєстру виборців, що носять в Україні "хронічний характер".

Представники місії заявили про широке застосування брудних політтехнологій, використання яких на місцевому рівні ускладнює контроль і протидію їм.

Серед недоліків спостерігачі також назвали заяви деяких політичних сил, зокрема ВО "Батьківщина", і ЗМІ про результати виборів, зроблені не тільки до закінчення підрахунку голосів, але і до закінчення голосування.

Гендиректор місії CIS-EMO Олексій Кочетков повідомив, що остаточний звіт про спостереження за виборами в Україні буде оприлюднений наступного тижня.

"У цілому, виявлені були на місцях порушення, але...ми не вважаємо, що вони носили якийсь свідомий чи системний характер і могли вплинути на підсумки голосування", - зазначив він.

31 жовтня в Україні відбулися вибори до місцевих органів влади. За даними екзит-полу, проведеного соціологічною компанією Gfk, перемогу на місцевих виборах здобула Партія регіонів.

Тим часом опозиція заявила про масові порушення на виборах. Фракція БЮТ вже зареєструвала у Верховній раді постанову про визнання виборів недійсними у Київській, Львівській областях та в Тернополі.

Але у Комітеті виборців України стверджують, що визнати результати місцевих виборів недійсними буде неможливо.

"Відповідно до чинного законодавства визнати результати виборів недійсними неможливо. Ні на рівні області, ні міста, ні села. Вибори можуть бути визнані недійсними лише на рівні окремої виборчої дільниці", - пояснив голова КВУ Олександр Черненко.

За словами глави Комітету виборців, порушення на цих виборах були, але вони не носили системного характеру.

Все про перебіг місцевих виборів в Україні дізнайтеся тут.

Читайте також:

У Раді зареєстровано постанову про визнання виборів недійсними

На місцевих виборах виявили численні порушення

Комітет виборців: підстав для скасування результатів виборів немає

Найпоширеніше порушення на цих виборах – незаконна агітація

ВідеоСпостерігачі не побачили системних порушень на виборах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: