МНС буде рятувати людей за допомогою гелікоптерів олігархів

Власників герікоптерів в Україні залучать до нової служби порятунку, яка буде надавати допомогу постраждалим в екстрених ситуаціях.

В Україні планують сформувати нову службу порятунку "Українські ангели" - для надання допомоги постраждалим в екстрених ситуаціях будуть використовуватися гелікоптери, що належать приватним особам.

Проект задумав глава МНС Віктор Балога разом з новопризначеним головою департаменту авіації МНС Євгеном Червоненком.

"Всього в Україні числиться близько 40 власників гелікоптерів легкого та середнього класу. Деякі відмовилися відразу. Але 16 осіб вже дали згоду на свою участь в "Ангелах". Думаю, це буде прекрасна можливість для заможних людей продемонструвати свою соціальну відповідальність", - розповів Червоненко. Він і сам є власником гелікоптера Eurocopter АS355 Twinstar, який вже готовий разом з екіпажем надати для порятунку людей, пише "Сегодня".

Україна на першому місці серед країн Європи за кількістю загиблих у надзвичайних ситуаціях. За словами Червоненка, не в останню чергу причина цього в тому, що в Україні зруйнована система санітарної авіації, і людям не встигають надати допомогу в "золотий час" (лікарі "швидкої" так називають першу годину після аварії).

"У МНС є свої літаки і гелікоптери. Є два медичні гелікоптери на базі Eurocopter EC145. Є кілька важких Мі-8, які використовують майже тонну палива за годину, що дуже накладно при нинішніх цінах і обмежених можливостях бюджету. Але цього явно недостатньо, щоб належним чином налагодити службу порятунку, зокрема напередодні Євро-2012, і за завданнями, які ставить УЄФА. Та й пожежі у висотках – величезна проблема", - зазначає Червоненко.

За його словами, вертольоти "Ангелів" будуть використовуватися для розвідки місцевості, де відбувся який-небудь надзвичайний випадок і для транспортування постраждалих. "Зрозуміло, що на пожежах будуть використовуватися Мі-8, які можуть підняти в повітря ківш води вагою в 2,5 тонни. Але от для розвідки їх використовувати невигідно", - уточнив глава департаменту авіації МНС.

Крім того, "Ангели" нестимуть цілодобове чергування. Всю Україну поділять на спеціальні зони, за кожною з яких буде закріплений гелікоптер, а також буде визначена базова лікарня, куди доставлять постраждалих. Графік вильоту, щоб він не йшов врозріз з планами господарів вертольотів, буде складатися мінімум на місяць вперед і будуть передбачені взаємозаміни машин.

"Під час вступу сигналу в регіональний центр авіаслужби МНС за телефоном "101" протягом 20 хвилин до гелікоптера з'являться рятувальник з щипцями і болгаркою і лікар-реаніматор з реанімаційним набором. Гелікоптер з потерпілим буде зустрічати реанімобіль або ж він буде сідати біля базових лікарень. Причому з повітря реаніматор дасть лікарні інформацію про характер травм, щоб там могли підготувати операційну, підібрати кров потрібної групи і потрібних фахівців", - пояснює Червоненко схему роботи "Ангелів". За його словами, так можна буде охопити майже всю Україну.

При цьому Червоненко обіцяє: власникам гелікоптерів компенсують витрати на паливо і частково моторесурс. "Це все одно дешевше, ніж купувати за кошти держави гелікоптери вартістю 5-7 мільйонів євро кожен. Джерела фінансування ми шукаємо. Це будуть частково державні кошти, а також благодійні внески. Рятувати будемо безкоштовно. Витрати будуть у 4-5 разів менше, ніж при використанні державних Мі-8 через більш економні витрати палива". Через 10 днів МНС почне узгоджений з Міністерством охорони здоров'я та місцевою обладміністрацією пілотний проект у Чернігівській області.

"Вже все опрацьовано, підписаний наказ міністра з НС. Наступний на черзі - Київ, потім Дніпропетровськ і Львів. Трагедія в Японії показала, що жити на авось не вийде навіть у найрозвиненіших країнах, особливо враховуючи старість основних засобів і споруд у нас в країні, стан автодоріг і низька культура виконання законів і правил дорожнього руху.

Як розповів Червоненко, приблизно така ж задумка у нього є і з приводу власників приватних яхт і катерів, щоб організувати порятунок на водах. "Будучи губернатором Запорізької області, мені доводилося рятувати рибалок. Знайти їх я можу, можу по рації передати координати, але щоб до них дістатися, потрібні вертольоти з лебідками, які є не у всіх, і оператор лебідки. У таких випадках нам би дуже знадобилася допомога власників швидкісних приватних моторних яхт і катерів", - зазначив Червоненко.

Читайте також:

Гелікоптерний майданчик для Януковича добудують у березні

Кожен 5-й лікар в Україні відмовляє пацієнтові з ВІЛ або гепатитом С

Вищі українські чиновники поголівно лікуються за кордоном

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: