МНС готується відселити мешканців Калуша з зони екологічного лиха

Співробітники МНС вже тричі виїжджали до Калуша для вивчення ситуації, пов’язаної з необхідністю ліквідації загрози, що склалася.

Міністр з надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич не виключає, що жителів міста Калуш Івано-Франківської області буде відселено, доки загрозу екологічної катастрофи в регіоні не усунуто.

За його словами, МНС вживає низку заходів для стабілізації ситуації. "Ми укріплюватимемо береги кар’єрів, в яких скупчилися відходи виробництва, утилізуємо ці відходи і, мабуть, відселятимемо жителів. Все залежатиме від стану ґрунту і ступеню проникнення відходів у систему водопостачання. Більш зрозумілою картина стане через місяць. Ми звернулися по допомогу до науковців, які повинні зробити висновки", - заявив Шуфрич.

За його словами, за 50 днів роботи нового уряду співробітники Міністерства з надзвичайних ситуацій вже тричі виїжджали до Калуша для вивчення ситуації, пов’язаної з необхідністю ліквідації загрози, що склалася.

Як відомо, у Калуському районі Івано-Франківської області було порушено екологічну рівновагу в товщі гірських порід Калуш-Голинського родовища калійних солей. Це спричинило численні провали земної поверхні над площею шахтних полів у Калуші, руйнування будинків і комунікацій, засолення водоносних горизонтів у цьому місті та селах Кропивник і Сивка-Калуська.

У районі відбувається порушення цілісності захоронення близько 50% наявних на території України небезпечних відходів, віднесених до І класу небезпеки, що спричиняє забруднення повітря, ґрунтів і водоносних горизонтів у басейні Лімниці, яка впадає в Дністер.

У лютому згідно з указом президента Віктора Ющенка, в межах територій міста Калуш та сіл Кропивник і Сивка-Калуська було оголошено зону надзвичайної екологічної ситуації.

Читайте також:

Представництво ООН спростувало інформацію про виділення Калушу 22 млн дол.

Екологічна ситуація в прикарпатському Калуші схвилювала ООН та Євросоюз

Мінфін: грошей на порятунок Калуша від екологічної катастрофи немає

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: