МНС назвало райони Києва, яким загрожує весняний паводок

Великого весняного водопілля у Києві не очікується, але деякі райони на берегах Дніпра таки можуть постраждати від паводку.

Міністерство надзвичайних ситуацій виключає вірогідність великого весняного паводка у Києві, але попереджає, що можливе часткове затоплення прируслових територій.

За даними МНС, можливе часткове затоплення садово-дачної забудови Осокорки – Позняки, Воскресенських і Русанівських садів, індивідуальної забудови в селі Бортничі і в Києві на вулиці Корчеватська Набережна.

Гідрометцентр наголошує, що підстав для паніки з боку населення немає. Весняне водопілля - це сезонне явище, яке спостерігається в Україні щороку. Рівень води в річках під час танення снігу залежить від багатьох природних чинників: товщини сніжного покрову, його густини, глибини промерзання, зволоження ґрунту, кількості опадів тощо.

Лише об'єднання всіх цих чинників може спровокувати велику повінь, однак наразі фахівці спростовують можливість виникнення такого явища, особливо у Києві, де рівень Дніпра контролюється на київській греблі.

Водночас МНС поширила пам'ятку про правила поведінки під час паводків. Зокрема:

- при рятувальних роботах необхідно проявляти витримку і самовладання, суворо дотримуватись вимог рятувальників. Не можна переповнювати рятувальні засоби (катери, човни, плоти і т.д.), оскільки це загрожує безпеці рятувальників і тих, хто підлягає врятуванню.

- потрапивши у воду, слід скинути із себе важкий одяг і взуття, відшукати поблизу плаваючі чи підвищені над водою предмети, скористатися ними до отримання допомоги.

- якщо люди, що проживають у населеному пункті, спостерігають підйом води на першому поверсі чи інших поверхах і на вулиці, необхідно залишити квартиру, піднятися на верхні поверхи; якщо будинок одноповерховий - зайняти приміщення на горищах.

- перебуваючи у полі при раптовому затопленні, слід зайняти підвищені місця або дерева, використати різного роду плаваючі засоби, що є під рукою або збудувати їх з колод, дошок, автомобільних камер, бочок, бідонів та інших підручних матеріалів, які легші за воду.

Читайте також:

Кіровоград готується до паводків

Херсонщину вже підтопило, але уряд не звертає уваги

Ющенка попереджають про великі повені і закликають зібрати РНБО

Гідрометцентр спростував інформацію про "страшну" повінь

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: