МНС прогнозує сильні паводки в Україні

МНС вважає, що катастрофічного водопілля паводків цьогоріч не буде. Подолати ж паводки середнього та вище середнього рівня міністерство в змозі.

В Україні очікуються паводки середнього та вище середнього рівнів, прогнозує МНС.

"За нашими даними, паводок буде середнім або вище середнього", - сказав керівник МНС Володимир Шандра.

За його словами, можна чекати подій, пов'язаних із самовільно побудованими будинками поблизу річок, а також недоробками місцевих комунальних служб, наприклад, засміченням водостоків та зливних каналізацій.

При цьому, за словами Шандри, рівень води буде залежати від обсягу опадів та швидкості танення снігу.

Міністр запевнив, що його відомство готове до подолання можливих наслідків паводку: "Можу сказати, що країна до середнього та вище середнього (рівнів – ред.) паводка готова".

Володимир Шандра також повідомив, що на засіданні уряду в середу ухвалено рішення про виділення 30 млн грн Державному комітету водного господарства для забезпечення роботи водних споруд щодо скидання зайвої кількості вод і зниження їх рівня в Дніпровському каскаді.

На сьогоднішній день в цілому в Україні рівень вологи, накопиченої в сніговому покриві, в середньому в 2-3 рази вищий норми, однак надію на уникнення негативних наслідків після танення снігу дає малий і середній рівень вологи в ґрунті та незначне його промерзання, повідомили в міністерстві.

Нагадаємо, за прогнозом українського Гідрометцентру, в Україні прогнозується близьке до нормального та в окремих областях вище за норму весняне водопілля, але воно не буде катастрофічним.

Однак у Києві буде найбільше водопілля за останні п’ять років. У квітні, за прогнозами синоптиків, будуть підтоплені дачні масиви в районах Осокорки та Позняки, вочевидь, постраждає Конча-Заспа.

Читайте також:

В Україні потеплішає до +14

Елітні вілли Конча-Заспи будуть затоплені весняною повінню

Навесні Києву загрожує рекордне за останні роки підтоплення
 

ВідеоМНС прогнозує сильні паводки в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: