МНС спростовує чутки про загрозу землетрусу в Криму

У Криму немає загрози землетрусу, заспокоює МНС.

Криму найближчим часом не загрожує потужний землетрус, заявляє Кримське Управління МНС.

"МНС спростовує чутки про можливий землетрус в Криму", - говориться в повідомленні прес-служби управління.

Останні кілька днів "активно мусуються чутки" про можливий сильний землетрус на півострові. Джерелом їх виникнення стали заяви румунських сейсмологів і низка землетрусів, що прокотилися світом.

"Заява ряду вчених про те, що найближчим часом Україні і, зокрема Криму, загрожує могутній землетрус, є невиправданими прогнозами на рівні чуток", - сказала голова Кримської експертної ради з оцінки сейсмічної небезпеки Бела Пустовитенко.

Вона зазначила, що оскільки Крим є сейсмічно активним районом, то необхідно враховувати довгострокові прогнози сейсмологів, згідно з якими, один раз у 500 років можливий землетрус інтенсивністю 8 балів. Про це треба пам`ятати при проектуванні і будівництві на півострові.

"Коли буде землетрус упродовж цих п`ятисот років і в якому місці - в Севастополі, в районі Керченської протоки чи поблизу Південного берегу Криму, - цього сказати поки що не можна", - зазначила Пустовитенко.

МНС просить не поширювати "свідомо помилкову інформацію" і попереджає, що чутки про землетрус можуть заподіяти "реальну загрозу психічному стану, а у людей, страждаючих на різні форми хронічних захворювань, навіть призвести до летального результату".

Нагадаємо, гірський масив на кордоні з Україною має майже таку саме активність, як в Чилі, потужний землетрус тут може статися в будь-який час.

Про це попередили румунські фахівці. За їх даними, після землетрусів на Гаїті та в Чилі небезпека нависла над так званою "зоною Вранча", котра знаходиться на кордоні України та Румунії в Карпатах. Ця ділянка вже давала про себе знати в 1940, 1977, 1986 і 1990 роках.

Читайте також:

Київ не постраждає у результаті землетрусу в Румунії

На Україну чекає землетрус такої ж сили, як у Чилі

Вчені склали список столиць, які піддаються ризику руйнувань

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: