МНС:  японська "Фукусіма" - це тільки 5% від Чорнобиля

У МНС наголосили, що японська аварія на "Фукусімі" це тільки 5% від Чорнобильської аварії, і порівнювати ці події - некоректно.

Міністр з питань надзвичайних ситуацій Віктор Балога заявив, що аварію на японській АЕС "Фукусіма" некоректно прирівнювати до аварії на Чорнобильській АЕС.

Про це міністр сказав у прямому ефірі телеканалу "ТВі", повідомляє "ЛІГА".

"Це різні рівні катастроф - Чорнобиль і Фукусіма. Можна сказати з упевненістю, що це Україні не загрожує. Чорнобиль - це вибух. У Японії не було вибуху. Це рівень 5% у порівнянні з Чорнобилем", - зазначив Балога.

Міністр наголосив, що Чорнобильська трагедія досягла скандинавських берегів, а "трагедія в Японії не досягне ні Америки, ні Росії".

Нагадаємо, раніше голова Державного агентства з управління зоною відчуження Володимир Холоша заявив, що в Україні ніяких відхилень від показників, які були до подій у Японії, не було зафіксовано.

Нагадаємо, землетрус в Японії, стався 11 березня. За останніми даними внаслідок землетрусу і цунамі в Японії загинули і пропали безвісти понад 13 тисяч осіб.

Землетрус і цунамі також стали причиною аварійної ситуації на АЕС "Фукусіма-1" і "Фукусіма-2", розташованих в однойменній префектурі.

16 березня на першому і третьому енергоблоках "Фукусіма-1" почалося часткове розплавлення ядра реактора при непрацюючій системі охолодження, рівень радіації перевищено у 110 разів.

Влада Японії закликала громадян збирати "екстрену валізку" на випадок можливого погіршення ситуації в країні.

Зазначимо, що українські експерти, які 25 років тому брали участь у ліквідації наслідків вибуху на Чорнобильській АЕС, порадили японським колегам охолоджувати зупинені реактори АЕС в "Фукусіма" оловом.

Слідкуйте за новинами про ядерну катастрофу в Японії тут.

Читайте також:

Над реактором АЕС "Фукусіма-1" з'явився дим

Українці порадили японським атомникам, як охолодити реактори

Екологи запустили онлайн-карту рівня радіації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: