Мобілізація по-новому: у Раді пропонують змінити термін оновлення даних

Мобілізація по-новому: у Раді пропонують змінити термін оновлення даних

Мобілізація в Україні 2024

Система ТЦК виявилась не готовою прийняти ту кількість громадян, які пішли оновлювати дані.

У Раді зареєстрували законопроєкт, який пропонується подовжити термін оновлення даних військовозобовʼязаних до 150 днів. 

Про це повідомив народний депутат Володимир Арʼєв в етері Еспресо.

Він пояснив, що ініціатива з'явилася, оскільки система ТЦК виявилась неготовою прийняти ту кількість громадян, які пішли оновлювати дані, оскільки після оновлення даних в застосунку "Резерв+" однаково потрібно йти до ТЦК.

"Це свідчить про те, що застосунок розроблявся дуже швидко й стислі терміни. Мало того, потім виявилось, що коди, які були використані для створення застосунку, були скопійовані зі шкільної програми. Саме тому, на наступному засіданні Комітету з питань цифрової трансформації ми викликали заступницю міністра оборони, а також поставили ряд питань до уряду. Зокрема, звідки були виділені кошти на створення застосунку та чи проводився конкурс на розробника програмного забезпечення", - зазначив Арʼєв.

Нардеп вважає, що військовозобов'язані фізично не встигнуть оновити дані протягом 60 днів.

"Ми будемо вимагати від уряду та Міноборони зробити застосунок таким чином, щоб розвантажити ТЦК, й питання, які можна вирішити лише після відвідування Територіального центру комплектування, можна було б вирішити онлайн", - додав він.

Нагадаємо, у ТЦК відповіли, чи зникнуть дані із реєстру, якщо видалити застосунок "Резерв+".

Читайте провідні новини на сьогодні:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Мобілізація в Україні 2024
Наступна публікація