Мобілізація в Україні: у МОН назвали категорію студентів, кому можуть дати відстрочку

Мобілізація в Україні: у МОН назвали категорію студентів, кому можуть дати відстрочку

Мобілізація в Україні / Фото: ТСН.ua

За даними МОН, зараз біля 55 % студентів - це чоловіки.

У Верховній Раді розглядається ініціатива, якщо військовозобов'язаний здобуває магістратуру вперше, то йому може бути надана відстрочка, якщо вдруге, тоді - ні. 

Про це розповів заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький розповів в ефірі "Українського радіо".

За його словами, зараз біля 55 % студентів - це чоловіки. Найбільше -  на магістерському рівні. 65 % контрактників "магістерки" - хлопці. 

"Переважаюча більшість студентів на бакалавраті - 18-21 рік, а на магістерку дуже часто вступають люди старшого віку, призовного чи мобілізаційного. Зараз мобілізаційний вік - це 27 років. Є закон, який ухвалений ВР, але ще не підписаний Президентом, щоб знизити мобілізаційний вік до 25 років. Тож люди часто використовують вищу освіту як засіб оминати військову службу", - пояснив він.

Він визнав, що мобілізаційний ресурс в Україні є "проблематичний". 

"Зараз у ВР є декілька ініціатив, які говорять про те, як з цим впоратися, бо ми розуміємо, що мобілізаційний ресурс в Україні є проблематичний. На сьогодні пропозиції, які стоять перед ВРУ, фактично зводяться до того, що якщо особа здобуває такий рівень освіти вперше, то їй може бути надана відстрочка. Якщо ж ти вже маєш, наприклад, магістерський рівень, то подвоєння того самого рівня не дає відстрочки", - розповів Винницький. 

Нагадаємо, у Раді пропонують надати відстрочку від мобілізації волонтерам.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація