Мобільні мультидисциплінарні команди: у МОЗ розповіли про надання психіатричної допомоги

Мобільні мультидисциплінарні команди: у МОЗ розповіли про надання психіатричної допомоги

УНІАН

Міністерство охорони здоров’я України ініціювало запровадження трьох пакетів медичних послуг, що передбачають допомогу пацієнтам із психіатричними захворюваннями.

В Україні пацієнтам із психіатричними захворюваннями допомогу надаватимуть за трьома пакетами медичних послуг. Їх фінансуватимуть з бюджету в рамках Програми медичних гарантій із 1 квітня цього року.

Про це на брифінгу у середу, 17 березня, повідомила заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак, передає пресслужба відомства.

Зокрема, Національна служба здоров'я України контрактуватиме такі послуги, як:

  • надання стаціонарної медичної допомоги дорослим і дітям;
  • лікування осіб із психіатричними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів;
  • психіатрична допомога, яку надають мобільні мультидисциплінарні команди.

"Мобільні мультидисциплінарні команди – це новий пакет медичних послуг, впровадження якого дасть змогу підвищити доступність медичної допомоги для пацієнтів. А також створити систему кризового консультування та покращити надання первинної медичної допомоги", – сказала Микичак.

За її словами, у 2021 році НСЗУ укладе договори з усіма закладами, які будуть відповідати вимогам і надаватимуть послуги у сфері психіатричної допомоги. Наразі розроблено наказ МОЗ про затвердження положення про мобільну мультидисциплінарну команду надання психіатричної допомоги. Він регламентує засади організації її роботи та забезпечення доступності послуг з охорони психічного здоров’я.

За даними МОЗ, загалом від 1 квітня 2020 року, відколи розпочали реалізацію Програми медичних гарантій, на фінансування 354 закладів, які надають послуги у сфері психічного здоров’я, виділили понад 2,8 млрд грн.

Нагадаємо, що голова Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус заявив, що пандемія COVID-19 вплинула на психічне здоров'я мільйонів людей в усьому світі.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

На вулицях України зросла кількість психічно хворих безпритульних

На вулицях України зросла кількість психічно хворих безпритульних