Мобільні оператори почали блокування російських соцмереж, що потрапили до "чорного списку"

Відповідні заходи блокування розпочалися відсьогодні, 17 травня.

Три мобільні оператори в Україні "Київстар", Vodafone Україна і Lifecell почали блокування російських сайтів, що потрапили під санкції.

Про це йдеться у їхній спільній заяві.

"Шановні абоненти! Телеком оператори ПрАТ "Київстар", ТОВ "лайфселл" та Vodafone Україна повідомляють, що відсьогодні вступив у силу Указ Президента України №133/2017 від 15 травня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)". Відповідно до цього Указу телеком оператори повинні припинити надання послуг з доступу до ряду веб-ресурсів, зокрема соціальних мереж "ВКонтакте", "Однокласники", усіх сервісів Yandex та mail.ru, та інших. Повний перелік таких веб-ресурсів доступний на урядовому порталі. Виконуючи вимоги зазначеного Указу, телеком оператори, відсьогодні починають технічні заходи з обмеження надання послуг доступу до зазначених веб-сайтів відповідно до технічних можливостей", – йдеться у заяві.

Оператори мобільного зв'язку також додали, що сподіваються на розуміння і підтримку від користувачів.

Зазначимо, що президент Петро Порошенко наголосив, що санкції, які були введенні проти Росії, можуть бути переглянуті після повного виходу російських військ з території України. 

"Я можу наголосити, що одразу після припинення російської агресії проти України, одразу коли останній російський солдат покине суверенну, незалежну територію України, ми будемо готові до перегляду цього рішення", – зазначив Порошенко. 

Нагадаємо, 16 травня, російські соцмережі "ВКонтакте" і "Однокласники" потрапили до списку юридичних осіб, щодо яких Україна ввела санкції.

Президент України затвердив рішення Ради національної безпеки і оборони про розширення списку фізичних та юридичних осіб, щодо яких введено санкції. Загалом обмежувальні заходи стосуються 468 компаній. В указі пояснюється, що заборона діє на інтернет-провайдерів з "надання послуг з доступу користувачам мережі інтернет до ресурсів сервісів". 

Залиште свій коментар