Мобільні оператори все ще підключають "сірі" мобілки українців

Технічно вже всі оператори в Україні можуть не підключати нелегальні мобілки, проте деякі з них ще продовжують це робити.

На даний момент всі оператори мобільного зв'язку практично готові до того, щоб не підключати нелегально ввезені мобільні телефони. Але все ж деякі оператори все ще підключають "сірі" телефони.

Про це розповів голова Національної комісії з питань регулювання зв'язку (НКРЗ) Володимир Олійник.

"При спробі першого підключення з нелегально ввезеного телефону (відсутній у базі IMEI – ред.) оператор отримує сигнал і просто не підключає цей апарат до своєї мережі. Технічно всі оператори вже можуть робити це. Правда, деякі, на жаль, іноді все ще підключають "сірі" телефони", - пояснив Олійник.

У той же час, оператори вважають, що відключити "сірий" мобільний термінал абонента можна тільки за рішенням суду.

"Технічно, дійсно, все готово. А от з точки зору законодавства - ні. Ми маємо право відключити мобільний термінал абонента тільки у двох випадках: якщо він не платить за послуги або за рішенням суду", - зазначила начальник відділу зв'язків з громадськістю компанії "МТС-Україна" Вікторія Рубан.

"Доти, поки не будуть внесені зміни в закон, незважаючи на технічну готовність, ніяких відключень абонентів ми проводити не будемо. Відключений абонент має повне право подати до суду, і суд він виграє", - зазначила прес-секретар компанії "Київстар" Жанна Ревнова.

У свою чергу, Олійник зазначив, що зміни до закону Регулятор готує спільно з Міністерством внутрішніх справ України.

"Зміни до закону про телекомунікації ми готуємо спільно з МВС. Зараз він на узгодженні в профільних відомствах", - зазначив він.

Нагадаємо, що контрабандні мобілки зв'язківці обіцяють відключати в другій половині 2011 року - до цього відключення нелегалів починаючи з лютого 2009-го неодноразово переносився з різних причин (неготовність операторів, правові питання).

Читайте також:

За відключення "сірої" мобілки можна засудити оператора

Мобільних операторів звинуватили в пособництві шахраям

Оператори готові відключати "сірі" мобілки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: