Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Мода на інтервальне голодування. Дієтологиня розповіла, чим небезпечне таке харчування

Таке харчування змінює не меню, а час вживання їжі.

"Їж, будь голодним, їж" - це формула харчування, яка віднедавна стала новим конкурентом уже звичного нам триразового. Так зване інтервальне голодування означає їсти мало й із перервою у певну кількість годин. Таким чином, можна покращити стан свого організму та скинути зайву вагу. Наскільки ефективне таке голодування і чи справді воно приносить користь організму, у сюжеті ТСН. 19:30.

Те, що їсти потрібно три рази на день, нині вважають пережитком минулого. Здоровіше для шлунка влаштовувати перекуси вдвічі частіше, але маленькими порціями.

Так, у щоденному меню прибічників традиційного харчування: багато овочів, білків, трохи менше фруктів та корисних вуглеводів, які містяться, наприклад, у кашах. Поєднавши правильно різні продукти з цього переліку, організм швидко трансформує їх в енергію. А, якщо харчуватися двічі на день, є великий ризик переїдання.

Відео "Їж, будь голодним, їж": в Україні стає популярним інтервальне голодування

Інтервальне голодування - це коли їсти треба мало, та ще й із перервою аж у 16 годин. Прихильники традиційного харчування переконані - робити це потрібно частіше і великими порціями. То як їсти, щоби і з користю, і в задоволення – дізнавалась ТСН.  

"Їж, будь голодним, їж": в Україні стає популярним інтервальне голодування

Втім, наразі є досить популярною система інтервального голодування. Тобто, снідати о восьмій ранку, наприклад, обідати та вечеряти о 16 годині. Після цього часу можна пити лише воду або чай. В основу такої формули харчування покладений такий собі механізм самоочищення шкідливих клітин. 

Вчені дослідили, що коли клітина усередині організму голодна, вона знищує ушкоджені або старі білки інтенсивніше і перетворює їх на джерело енергії. Тривалі перерви в їжі цей процес стимулюють.

"Інтервальне голодування – це не система харчування, це компонент системи. У який входять звичні продукти, достатня кількість рідини, мінімізовано вживання алкоголю, цукру. І тоді, коли це поєднується, це дає дуже хороший результат", - пояснюють прихильники такого харчування.

"Хороший результат буде тільки тоді, коли не страждає ваш організм", - каже дієтолог пані Лариса.

Так, перерва між прийомами їжі має бути не більше 14 годин. І навпаки, п'ять разів на день для нас забагато. Бо за короткий проміжок між трапезами шлунок не встигає перепочити і знову виділити необхідну кількість шлункового соку. У результаті, каже дієтологиня, їжа у шлунку починає розкладатися і перетворюватися на отруту.

Відтак, усе крім води, навіть фрукти, горішки чи печиво також є повноцінним прийомом їжі. Аби примирити прихильників різного харчування, дієтологиня виводить ідеальну формулу.

"Це сніданок, другий сніданок, обід і не дуже пізня вечеря. І тоді концепція інтервального харчування є хорошою. Але тільки, якщо це голодування не понад 14 годин", - пояснює дієтологиня.

Якщо ж перерви у три години буде забагато, або навпаки, відчуття голоду у вас довго не прокидається, варто одразу звернутися до медиків. 

Кореспондентка ТСН Олена Гущик.

Залиште свій коментар

Вибір редакції