Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Мода на "жайворонків": українці формують звичку прокидатися до 6:00 ранку

Вважається, що так роблять усі успішні люди.

У світі поширюється новий тренд - прокидатись о 5:00 ранку, навіть коли не поспішаєш на роботу. Це, на думку вчених, має краще впливати на мозкову активність, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

4:30 ранку, ще навіть сонце не зійшло, а пані Марія вже йде доїти Мілку, бо о 5:30 вже слід бути на роботі – на фермі. Тамтешня худоба теж не чекатиме, доки Марія виспиться, хоч лягає зазвичай не раніше за 23:00. І так уже 20 років. Ні кави, ані спорту – десятиліттями, каже, вже виробилася звичка. Лікарі наголошують, що вона - не надто корисна, хоч прокидатися зарані для організму загалом добре. Однак постійний недосип організм не пробачить – буде заїдати. "Краще виспатися, ніж наїстися", - попереджають фахівці.

Відео Тренд бути "жайворонком": користь і небезпека ранкових прокидань

У світі новий тренд - прокидатись о 5 ранку, навіть коли не поспішаєш на роботу. Це, на думку вчених, має краще впливати на мозкову активність. ТСН поспілкувалася з "жайворонками" за бажанням і з вимушеними, у яких робота розпочинається вдосвіта.    

Тренд бути "жайворонком": користь і небезпека ранкових прокидань

У хліба є постіль, а свою Денис залишив іще о пятій ранку, бо о пів на шосту – вже на роботі. У такому графіку він працює рік, і досі не звик. Усі вихідні – відсипається. А по буднях, зізнається, зранку ледве очі продирає – доводиться шукати способи боротьби з утомою. Це спорт, йога та кава. Фізичній активності лікарі кажуть рішуче "так", а от кава, в тих, хто встає рано, має бути лише до обіду, щоби потім могли рано заснути. І ніяких енергетичних напоїв, та й нестабільний режим сну кардіологи не схвалюють: "Коли  людина 5 днів у тиждень працює виснажливо, а в суботу вона зміщує дуже суттево свої ритми і намагається виспатись – проблеми  з коливаннями тиску, з поганим самопочуттям, зі скаргами на дискомфорт і перебої в роботі серця".

Сонце лише збирається сходити, а Руслан Сенічкін іде на роботу: "Все одно, скільки я  не буду житии, відчуватиму, що я все-таки сова, тому що образ життя доводив, що я до "1+1" тільки о 5:00 засинав – і мені було комфортно". У ньюсрумі "Сніданку з 1+1" таких сов, які вимушено стали жайворонками, - більшість. Людмила Барбір певна, що її мозок о пятій іще міцно спить, тож рятуються, чим можуть. Лікарі ж наголошують, ні жайворонків, ані сов від природи не існує – усе це лише звичка. Сформувати її можна впродовж трьох тижнів.

Щоби не вважити себе совою, потрібно просто вчасно лягати. Мирослава Ульяніна добровільно взялася робити із себе жайворонка – о 4:30 прокидається сама, без будильника і потреби рано йти працювати. "Успішні люди всі прокидаються до шостої ранку, і вирішила, що треба собі це спробувати", - каже вона. Підйом триває з пів години, потім – години зо дві для себе: "Вранці – це час помедитувати, зробити зарядку". Завдяки цьому почала ативніше працювати. Але, щоби вижити в такому ритмі, лягає спати теж за будильником – о 22:00.

Кореспондент ТСН Наталія Гончарова

Залиште свій коментар

Вибір редакції