Могильов і Хорошковський стали "Будяками року"

Антипремія "Будяк року" вручається щороку 10 грудня особам та організаціям, які найбрутальніше порушують права людини. Зазвичай, премія надсилається лауреатам поштою.

Експертна група Української гельсінської спілки з прав людини нагородила міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова антипремією "Будяк року-2010". Друге місце антирейтингу посів голова СБУ Валерій Хорошковський.

Про це на прес-конференції заявили виконавчий директор Української гельсінської спілки Володимир Яворський та голова фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.

"Анатолій Могильов отримує золотий "Будяк" за свідому політику зневаги прав людини та основоположних свобод. І цьому є достатньо широка аргументація, що складається з фактів і загалом з політики МВС, яка реалізовуються цього року", - сказав Яворський.

Третє місце поділили між собою мер Харкова Геннадій Кернес та суддя Харкова Сергій Лозюк за ухвалення рішення про затримання на 15 діб людей, які протестували проти вирубки дерев.

Яворський додав, що за час існування цієї антипремії лише одного разу її вдалося особисто передати людині, яка була нагороджена "Будяком".

"Пану Луценку, наприклад, цей "Будяк" вручався прямо в руки, це відбулося на засіданні Громадської ради з прав людини. Інші люди зазвичай відмовлялися отримувати особисто цей будяк, тому ми надсилали їх кур'єрською поштою. Ці будяки будуть доставлені в приймальню СБУ, оскільки люди зазвичай відмовляються отримувати премії особисто", - зазначив він.

Як відомо, Українська гельсінська спілка з прав людини заснувала антипремію "Будяк року" у 2006 році з метою привернення уваги громадськості до брутальних порушень прав людини, що відбулися в державі упродовж року.

Антипремія вручається щороку 10 грудня особам та організаціям, які найбрутальніше порушують права людини.

Минулого року "Будяком року" було визнано Юрія Луценка. Ще раніше цієї премії удостоївся Леонід Черновецький.

Читайте також:

Найбільшими порушниками прав людини визнали Могильова, Табачника і Азарова

Хорошковський зводив депутатів Європарламенту у ресторан

Могильов: для міліції однакові усі - і білі, і червоні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: