Могильов: міліція не тисне на опозицію і діє законно

Міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов каже, що правохоронці не порушують жодних норм законів під час мітингів і не блокують прихильників опозиції, тому "немає підстав" звинувачувати міліцію.

Міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов заперечує упереджене ставлення міліції до окремих політичних сил і використання нових методів блокування прихильників опозиції.

Про це він сказав з трибуни парламенту, відповідаючи на запитання, чому під час заходів за участі президента міліція блокує мітинги опозиціонерів і сприяє прихильникам Партії регіонів.

"Ніяких нових технологій у діяльності підрозділів МВС при забезпеченні правопорядку під час заходів з масовою участю громадян нема. Правоохоронці як і завжди знаходяться на позиціях неухильного дотримання чинного законодавства України, і якщо його норми порушуються, ми на це будемо реагувати виключно законними методами", - сказав Могильов.

Говорячи про конкретні випадки заходів за участі президента, він зазначив, що обмеження руху громадян у безпосередній близькості від об'єкту охорони вводиться держохороною і в таких заходах "постійно визначається режимна зона з тимчасовими обмеженнями на вхід".

"Це світовий досвід охорони громадського порядку в усіх цивілізованих країнах. На сьогоднішній день немає підстав звинувачувати міліцію у порушенні демократичних принципів і упередженого ставленні до будь-якої політичної сили", - додав він.

Крім того, Могильов наголосив, що "завдяки зваженим діям правоохоронних органів, і в першу чергу міліції, в Україні не допущено загибелі громадян під час масових заходів та акцій протесту", як, наприклад, це було у Греції.

Також на думку Могильова, "механізм реалізації права громадян (на мирні збори), порядок проведення масових заходів до цього часу законодавством не врегульований".

Як відомо, міліція не раз блокувала прихильників опозиції, не даючи їм провести мітинг під будівлями, де проводив свої заходи президент Віктор Янукович.

3 червня працівники міліції затримали активістів партії "За Україну!", які мали намір провести акцію "Лапша і мильні бульбашки від Віктора Януковича" біля Національного палацу "Україна", де відбувався виступ глави держави.

Читайте також:

Міліція заблокувала депутатів-опозиціонерів біля палацу "Україна"

"Беркут" затримав учасників мітингу проти Януковича

"Беркут" взяв у кільце опозиціонерів, які вийшли проти Януковича

Опозиції заборонили мітингувати під час звернення Януковича до народу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: