Могильов визнав, що зовсім скасувати техогляд не можна

За словами глави Міністерства внутрішніх справ, ДАІ від техогляду "потрібно абстрагувати однозначно".

 Уряд не може зовсім скасувати техогляд автомобілів, але планує привести його у відповідність з європейськими нормами, заявив міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов.

"За європейськими мірками техогляд кожного автомобіля повинен здійснюватися, більше того на кожний автомобіль видається сертифікат про проходження техогляду", - сказав він.

На думку міністра, ДАІ від техогляду "потрібно абстрагувати однозначно", і той проект закону, який МВС готує зараз і який перебуває на узгодженні в Кабміні, стосується саме цього, пише Ліга БізнесІнформ.

"Ми пропонуємо, щоб всі нові автомобілі до трьох років техогляд взагалі не проходили, всі інші проходили його через кожні два роки, а автомобілі більше 15 років - проходили раз на рік. Таксі і автобуси проходять техогляд двічі на рік - більш часто, тому що вони перевозять пасажирів", - розповів Могильов.

Проводити техогляд будуть спеціальні станції, які будуть сертифіковані за певними параметрами дослідження автомобіля, з веб-камерою, щоб фотографія автомобіля була вставлена в протокол про його огляд, зазначив глава МВС.

"Якщо автомобіль відповідає всім міркам, людина там же на станції отримує талон техогляду. ДАІ до цієї справи відношення не має. Вони просто видають талони для станції", - сказав міністр.

За його словами, якщо автомобіль не відповідає чомусь, є якась несправність, "людина сама його ремонтує, де вона бажає - у себе в гаражі або на станції".

Нагадаємо, законопроект про скасування техогляду приватного транспорту ще рік тому вносив до парламенту народний депутат від НУ-НС, голова комітету Верховної ради з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко. Потім цю ідею взяв на озброєння голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський.

16 лютого Верховна рада не підтримала в першому читанні законопроект щодо скасування державного технічного огляду транспортних засобів.

Читайте також:

Водіїв позбавили зобов'язання під час техогляду надавати медичну довідку

Техогляд автомобілів перейде до приватних фірм

Янукович пригрозив Могильову "червоною карткою"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: