Могильов: теракти в Макіївці мали єдину ціль - отримати великі гроші

Міністр МВС заявив про затримку справжніх підривників, які скоїли теракт у Макіївці. Всі об'єктивні дані говорять про те, що саме вони скоїли цей злочин.

У міліції є всі підстави стверджувати, що двоє чоловіків, затримані за підозрою у скоєнні вибуху в Макіївці, дійсно скоїли цей злочин. "Макіївські терористи" пояснюють свої дії необхідністю отримання великої суми грошей.

"Всі об'єктивні дані говорять про те, що саме вони скоїли цей злочин", - сказав у середу на брифінгу в Києві міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов.

Він розповів, що за період розслідування цієї кримінальної справи було опитано більше 10 тисяч людей, понад 3 тисяч були дактилоскопійовані. У процесі відпрацювання цього злочину було розкрито і низку інших тяжких злочинів.

За словами Могильова, 2 лютого 2011 року в Макіївці було скоєно напад на таксиста і по даному злочину були затримані двоє підозрюваних. Як потім з'ясувалося, в одного з них відбитки пальців співпали з тими, які були залишені на записці, залишеній зловмисниками, що здійснювали вибухи в Макіївці. Ця людина зізналася у скоєнні злочину, а потім і другий затриманий також визнав свою причетність до цих вибухів.

Могильов розповів, що затримані описали, як готували даний пристрій. Зокрема, один вибуховий пристрій був з годинниковим механізмом, а в другому використовувався бікфордів шнур. "Вони пояснюють свої дії необхідністю отримання великої суми грошей", - сказав міністр, підкресливши при цьому, що мета вчинення ними злочину була виключно корисливою.

Також, як зазначив Могильов, затримані заперечують свою причетність до будь-яких угруповань. У них вже закінчені обшуки та вилучено "елементи, що підтверджують їх причетність до скоєння злочину".

Глава МВС розповів, що один із затриманих має вищу освіту, другий - незакінчену вищу освіту. Раніше один із затриманих був судимий за хуліганство. На питання про те, чому вони не прийшли за грошима, зловмисники відповіли, що коли вони прийшли і побачили велике скупчення людей, то злякалися, подумавши, що їх можуть затримати.

Крім того, Могильов зазначив, що, можливо, буде прийнято рішення про перекваліфікацію даної кримінальної справи. "Зараз буде прийматися рішення, за якою статтею будуть кваліфікувати їх дії (спочатку справу було кваліфіковано як теракт - ред.)", - Сказав він.

Усе про теракти в Макіївці читайте тут.

Читайте також:

В макіївських терактах підозрюють двох місцевих молодиків

Макіївські терористи визнали свою провину

Макіївські терористи відмовились від викупу в 4,2 млн євро

ВідеоМогильов заявив про арешт справжніх макіївських терористів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: